Reklaam sulgub sekundi pärast

Suurkontserdid, spordisündmused ja maa-alune parkla: milline võib välja näha A. Le Coq Arena tulevik?

TV3 uudised

A. Le Coq Arena jalgpallistaadioni ja selle ümbrust puudutava territooriumi suhtes on valminud tulevikuvisioon. Teostuseni võib minna veel pikka aega, kuid Tallinnasse võib kerkida uus superhall, mis mahutaks nii rahvusvahelisi spordiüritusi kui ka maailmatasemel muusikute kontsertesinemisi. Kui realistliku plaaniga on tegemist?

Eesti Jalgpalli Liidul on valminud tulevikuvisioon, milline võiks välja näha Lilleküla Jalgpallikeskus 10-15 aasta perspektiivis. Praegu katab territooriumi 15 000-kohaline A. Le Coq Arena ja mitmed harjutusväljakud. Kümnendi pärast võiks seal olla kaks korda suurem peastaadion, mitu büroohoonet, maa-alune parkla ja sisehall erinevatele pallimängualadele.

"Saan aru, et kuna planeeritakse pikka perspektiivi mitte ainult siin A. Le Coq Arena ümber, vaid üldse kogu selles piirkonnas. Siia kõrvale tulevad ka mitmed kortermajad, mis ei ole küll meie arendusega seotud, aga vaadatakse laiema pilguga. Sellega seoses me saatsime linnale oma visiooni, mis on need maksimummahud, mis võiksid olla A. Le Coq Arenale ja A. Le Coq Arena ümber," ütles Eesti Jalgpalli Liidu arendusdirektor Mihkel Uiboleht. Tema sõnul on hetkel tegu ideetasandiga, millel konkreetset hinnasilti küljes ei ole.

Uue superhalli ja seda puudutavate ehitiste rahastusmudelid ja komponendid võivad ajas analüüside põhjal muutuda. Üheks nendest on tuhandele autole mõeldud parkla maapõues, massiivse spordikompleksi all.

A. Le Coq Arena mahutavuse kergitamine 30 000 silmapaarile ei tähenda vaid seda, et nüüd saaks unistada näiteks jalgpalli EM-i võõrustajalinnaks olemisest. See lahendaks ka siinseid kontserdikorraldajaid painava mure, ehk Tallinna lauluväljaku kõrvale tekiks lisaargument, mida esitada A-kategooria muusikutele, et nad oma tuuridega ka Eestisse tuleksid.

"Turg liigub sinna, et kontserdid ja produktsioonid on suuremad. Tegelikult sellist standardset staadioni oleks hädasti vaja. Kaks-kolm kontserti suve jooksul seal kindlasti toimuks, ma arvan," ütles Live Nation Estonia juhatuse liige Mart Eensalu.

Kui enamik eelmainitust laseb end veel piaklt oodata, siis väiksemaid vilju võiks juba varem noppida.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad