Reklaam sulgub sekundi pärast

Silmapaistev töö! “Eestimaa uhkuse” tiitliga pärjatud mees sai siseministrilt uhke autasu

TV3 UUDISED

Üht Järvamaa meest tabas üllatus, kui koduõuele jalutas siseminister Lauri Läänemets, käes teeneterist. Tunnustatud mees on pälvis tänavu veebruarikuus ka "Eestimaa uhkuse" auhinna.

Tõenäoliselt võib olla üllatus päris suur, kui sünnipäeval tuleb külla siseminister isiklikult, et anda üle siseministeeriumi teeneterist. Uhke autasu pälvis varasemalt Eestimaa Uhkuse tiitliga pärjatud Päästeliidu nõukogu liige ja Türi vabatahtliku tuletõrjeühingu esindaja Meelis Välimäe.

Siseminister Lauri Läänemets selgitab "TV3 uudistele", et Meelis on andnud silmapaistva panuse nii vabatahtliku pääste arendamisesse kui ka Ukraina abistamisesse: "Meelis Välimäe on silmapaistev tegelane selle poolest, mis puudutab vabatahtliku pääste arendamist Türi vallas, kus ta on päästjate eesotsas, aga ka Päästeliit, mille juhtimises Meelis tugevalt osaleb. See panus pluss abi ja toetus Ukrainale: Päästeliit on teinud väga palju Ukraina abistamiseks Eesti vabatahtlike poolt ja Meelis on olnud üks nendest."

"Mäletan, et kui see sõda lahti läks ja esimesed põgenikud hakkasid liikuma, siis sisuliselt esimestel päevadel võeti bussid ja aeti kokku vajaminev kraam, mis viidi sinna ja toodi samas põgenikke Eestisse. Väga silmapaistev töö," lisab Läänemets.

Välimäe sõnul tähendab teeneteristi saamine, et suure hulga vabatahtlike tööd on märgatud. "See tänukiri ja medal jõudsid küll täna minuni, aga see ei ole ainuüksi minu töö. Rahvast, kes minuga koos seda asja teeb, on ikka ägedalt palju," räägib ta.

Vaata artikli päises olevast videost, miks on Lauri Läänemetsa arvates taoline vabatahtlike tunnustamine ülimalt oluline! 

Tänugalat "Eestimaa uhkus" on võimalik vaadata siit!