Palestiina toetuseks loodud meeleavalduse korraldaja: tulime karjumise asemel inimesi harima

Pühapäeval avaldati Tallinnas Vabaduse väljakul meelt Palestiina ja Iisrael-Hamasi sõja ohvrite mälestamise toetuseks. “TV3 uudised” käis asja uurimas.

Pühapäeval toimus Vabaduse väljakul meeleavaldus Palestiina toetuseks ja ohvrite mälestuseks. Kohal oli mõnisada inimest, kellest mõnega õnnestus TV3 reporter Sander Terrasel ka veidi vestelda ning uurida, miks nad siia tulid ja mida nad praegusest olukorrast Lähis-Idas arvavad. “Täna on demonstratsioon palestiinlaste toetuseks. Selle asemel, et siin karjuda ja hakata kõva häälega midagi rääkima,  hakkame me inimesi harima sellest, mis täpsemalt toimub. Kõik need nimed, mida praegu siia laotakse – neid on meil tuhandeid – need on kõik lapsed, kes on 7. oktoobrist saadik tapetud Gazas,” ütles meeleavalduse korraldaja Kristi Ockba.

Meeleavalduse külastaja Mikko ütles, et tuli kohale lihtsalt selleks, et demonstratsiooni vaadata. “Mu ema ja onu olid esimesed juudid Soomes, kes aastal 1918 kodakondsuse said ning juudina tähendab mulle väga palju siin olla.”

Peamise meeleavaldusvormina, mis korraldajatel on kaasa võetud, on A4 lehed, kuhu peale on trükitud inimeste, eeskätt laste nimed ja vanused, kes Iisraeli pommitamiste tõttu on Gaza sektoris hukkunud.

“Ohvritest neli tuhat on olnud lapsed, enam kui kaks tuhad on naised. Me tahame teha end kuuldavaks ning küsida Eesti valitsuselt, et miks nad relvarahu ei nõua,” küsis meeleavaldusel viibiv Mohammad.

Siseminister Lauri Läänemets ütles, et Eesti seisukoht on sama, mis Euroopa riikidel. “Seisukoht on see, et Iisraelil on õigus ennast kaitsta, on õigus vastata ka sõjaliselt neile, kes Iisraeli on rünnanud ja inimesi seal tapnud.”

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad