Mis juhtus? Armastatud heategevuspoodi ähvardab sulgemine

Brit Suurraid

Armastatud heategevuspoodi Aarete Laegas ähvardab uste sulgemine, vahendab “TV3 uudised”. Mis ikkagi juhtus ja mis saab edasi?

MTÜ Aarete Laegas ainus sissetulekuallikas ongi Põhja-Tallinnas asuv pood. Asutajaliikme Raido Jaan Rei sõnul lõpetas Tallinna linnavalitsus nendega ruumilepingu, sest maja on niivõrd amortiseerunud. Nüüd on vaja kiiremas korras uus koht leida, et pood saaks uuesti uksed avada. “Tallinna linn on öelnud, et nemad ei ole üürileandmisega tegelev ettevõte, nemad rendivad välja ruume, mis neil on. Me oleme otsinud sotsiaalmeedia kaudu neid ruume, mis linnas on ja oleme leidnud ka, aga kindlasti tuleb seal mängu ruutmeetri hinnamäär, mis tuleb piiriks,” sõnab mees nukralt.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Manuela Pihlapi sõnul vastab tõele, et heategevuspood on sunnitud oma asukohta vahetama, sest maja, kus praegu asutakse, läheb lammutamisele. “Välja kolimise protsess on kestnud juba pikka aega ja hakkas kevadel, kui meil oli esimene koosolek. Sooviks neile asemele pakkuda, aga nii suurt pinda, nagu on Aarete Laekal vaja, Tallinna linnal hetkel ei ole. Riietel on ka eraldi nõuded, ruumid peavad olema kuivad ja köetud,” sõnab ta.

Juba täna on Aarete Laeka poes kütteprobleemid ehk ostlejad ja töötajad on sunnitud toimetama kandes talvemantleid ja mütse. Nimelt on heategevuspood antud majas viimane üürnik ja kogu maja kütmine käiks neile finantsiliselt üle jõu, mistõttu pole seda sisse lülitatud. “Me oleme otsinud uut pinda juba aasta aega, aga suure pinna leidmine on niivõrd keeruline, sest meil on ka omad tingimused, mis me soovime,” ütleb asutajaliige Kadri Britt Põldre.

Heategevuspood on aastaid olnud abiks neile, kel majanduslikult raske ja ka tänavu on nendeni jõudnud juba mitmed abipalved. “Õues on külm, vajatakse soojasid riideid. Kodud on külmad, vajatakse soojemaid tekke, veekeetjaid.”

Vaata lähemalt “TV3 uudiste” videoloost!

Kõigil, kel on vähegi võimalust heategevuspoele abiks olla või kellel on mõnd ruumi pakkuda, palutakse ühenduda aadressil [email protected].

Kommentaarid puuduvad