Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas sünnivad “TV3 uudised”? Toimetuse juht Liina Kanarbik: oleme kasvanud steroididel!

Iga telekanali südameks on uudistetoimetus ja kvaliteetne uudistesaade ning selle eest kannab hoolt "TV3 uudiste" võimekas meeskond. "Kevad kolmes" erisaates sõnas toimetuse juht Liina Kanarbik, et nende kasv on olnud justkui steroididel - kiire ja ootamatu.

"TV3 uudiste" reporter Allan Muugi sõnul on nende kvaliteetse uudistesaate taga suur ja korralik tiim, kuhu noored tegijad on toonud kaasa värske hingamise. "Kõigil silmad säravad, tahavad neid uudiseid toota ja otsivad neid võimalusi, kuidas paremaks minna! See ei ole päev, kus sa tuled tööle ja sa pead konkreetse asja ära tegema, vaid see on päev, mis on igakord teistsugune."

"TV3 uudiste" juht Liina Kanarbik sõnab, et tema soov on teha uudistesaadet, mis on hoogne, tempokas, läbilõige päevast ja samal ajal ei tekita vaatajas tunnet, et ta ei saa aru, millest jutt käib. "Meie eesmärk ei ole näida targad, vaid asjast aru saada ja ka vaatajatele see edasi anda. See on päris elu ja päris elus sa küsidki ministri käest, et palju sa palka saad või mis see eelnõu sisaldab. Me tahame olla selle koduse diivani peegelpilt kõige paremas mõistes," selgitab ta.

19 aastat TV3s töötanud uudisteankur Marek Lindmaa tõdeb, et selle töö juures hoiab teda see, et koguaeg on kõik muutumises. "Koguaeg on mingi möll käimas, uudiste puhul eriti! Just see planeerimatus ja et midagi toimub, et sul on uued näod ja teemad, see hoiab. Loomulikult ka see otse-eeter, sellest ei saa üle ega ümber. Otsesaade on puhas kuld!"

"Ütle mulle teine töö, kus oleks koguaeg kiire, iga õhtu oleks deadline (tähtaeg - toim.) ja stressi oleks palju, aga samas sa ei tea kunagi, mis järgmine päev ette toob. See ei kõla väga hästi, aga mulle meeldib, sest mulle ei meeldi rutiin ja see töö sobib mulle väga hästi!" lisab omaltpoolt ankur ja reporter Liisa Aadussoo. "See meeskond on üks ägedamaid, kus ma kunagi töötanud olen, sest meil saab siin väga palju nalja. Ka need hetked, kus me vingume, kui stressis ja väsinud me oleme, aga nagu meie kohalik vaimse tervise spetsialist Annely Adermann on öelnud - kui ei jõua elada, sure ära!"

Liina Kanarbik on uudistetoimetust juhtinud tänaseks poolteist aastat ning tunnistab, et armastab oma meeskonda kogu südamest. "Me oleme kasvanud steroididel! See kasv on olnud nii kiire, et seda ei osanud mitte keegi ette näha. Häid uudiseid, kui sa pead igal argipäeval tegema neid tegema tund aega ja nädalavahetusel pool tundi, siis see nõuab inimesi. Ma ei tahaks teha seda tööd mitte ühegi teise meeskonnaga koos - ma armastan neid inimesi!" rõõmustab ta.

"TV3 uudised" on eetris iga päev kell 19! Vaata ka lisainfot SIIT!

Kommentaarid puuduvad