Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas neid on ikka vaja? Toidulisandite tarvitamisega võib endale teha hoopis karuteene

"TV3 uudised" vahendab, et toidulisandite tarbimine aina kasvab. Paraku inimesed enamasti ei tea, kuidas neid võtta ja milline võib olla toidulisandite mõju koos mõne ravimiga. Algab Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi ning Tervise Arengu Instituudi kampaania, millega soovitakse inimesi toidulisandite teemal harida.

Tervise Arengu Instituudi toitumise ja liikumise osakonna ekspert Tagli Pitsi sõnul on toidulisandid paljude inimeste jaoks kergem vastupanu tee, sest toidus on erinevad ained tasakaalustatud kujul, mistõttu aitab üks komponent soodustada teise omandamist. Toidulisanditega võib endale lausa karuteene teha.

Raeapteegi proviisor Triinu Entsik-Grünberg ütles, et toidulisandit ei tohiks kindlasti võtta igaks juhuks ja apteegist antakse ka konkreetselt õpetus juurde, kas inimene üldse vajab toidulisandid või peaks ta enne perearsti poole pöörduma ja vereanalüüsi tegema. Samuti peab teadma, millised on erinevate toidulisandite ja ravimite koostoimed. Kui sageli juhtub, et inimene tuleb apteeki ning laob korvi toidulisandeid täis? "On ka selliseid juhtumeid, aga sel juhul alati räägime inimesega üle, milliseid toidulisandeid tal tegelikult vaja on, millised on tema eluviisid ja millised on ravimid, mida ta kasutab."

Toidulisandeid ei soovitata igaks juhuks ja omaenese tarkusest tarbida. Tõsi, meie kliimas see kõige kohta ei käi, sest päikesevaesel ajal on meie organismis D-vitamiini tase ikka liiga madal. Kuid ka selle kohta oleks tark eelnevalt öelda, mitu ühikut on kõige õigem annus.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad