Reklaam sulgub sekundi pärast

Ei või olla! Populaarne sotsiaalmeediaplatvorm TikTok kogub kasutajate andmeid

Hiina ettevõttele kuuluv sotsiaalmeediaplatvorm TikTok kogub kasutajate kohta ulatuslikku informatsiooni seadme ja selle kasutaja kohta, vahendab "TV3 uudised". Näiteks on neil ligipääs kasutajate kontaktidele, kalendrile ja asukohtamuutustele.

TikToki peamine eesmärk on aga andmete abil ehitada võimekas tehisintellekt. Tartu Ülikooli meediapädevuse nooremteaduri Maia Klaaseni sõnul on TikToki puhul takitanud poleemikat just see, et Välisluureameti raportis heidetakse TikTokile ette liigset andmete kogumist. "Näiteks, et TikTok teab, mis on sinu ekraanilukk," sõnas ta. 

TikTok kuulub Hiina ettevõttele ByteDance ning ka Hiina kommunistlikul parteil on selles oma osalus. 

TikTok on muutunud edukaks platvormiks ka paljude Eesti sisuloojate jaoks, sest videod lähevad seal viraalseks lihtsamini kui teistel platvormidel. Algselt oli see mõeldud pigem noortele,  kuid nüüd moodustab regulaarsete kasutajate hulgast üle 31% ka 40-50 aastased. 

Välisluureameti raportis toodi välja, et Hiina on ennast aastatega sisse söönud ka teistesse tehnoloogia valdkondadesse, pakkudes jõudsalt odavamaid seadmeid ja vallutades pilveteenuseid. 

Vaata klippi "TV3 uudistest" päises olevast videost!