Reklaam sulgub sekundi pärast

Anti Poolamets lajatab: pereäri Venemaal on Kaja Kallase muutnud eetiliseks nulliks

TV3 uudised

Lõppeva nädala põletavamaid uudiseid lahates on reformierakondlase Valdo Randpere ja EKRE ridadesse kuuluva Anti Poolametsa jutus varasemaga võrreldes rohkem üksmeelt. Siiski mitte peaministri osas. Poolamets on veendunud, et Kaja Kallas peab tagasi astuma.

Eelmisel nädalal loeti taas kokku Riigikogu kuluhüvitisi. Mõni saadik võttis nii palju kui võtta andis. Mõni ei kulutanud midagi. Enamus jäi kuhugi vahepeale.

"EKREkad on kõik kuluhüvitised ära raisanud ja olete edetabeli tipus. Alles see oli, kui te vingusite ja virisesite, et neid ei tohiks üldse kasutada ja kõik on paha ja riigi raha ja mis iganes. Nüüd kulutate ise nii, et pole ööl ega päeval vahet," ütles Valdo Randpere.

Anti Poolamets vastas, et tema pooldab kuluhüvitisi ja rõhutas, et neid tuleb kasutada otstarbekalt. "Meil on [fraktsioonis] eriarvamusi selles osas, aga näiteks välissuhtlusele kulunud raha on väga oluline. Mina arvan, et parlamendi liikmed aitavad Eesti diplomaatiat väga palju ja sinna ma ka kulutasin," vastas Poolamets ja lisas, et võttis samal päeval vastu viis Soome ajakirjanikku ja maksis nende lõunad kinni. Ta pidas seda väga sisuliseks vestluseks, millest tuleb arvatavasti 5-10 artiklit. "Ja see on Eesti asja ajamine kõige paremal moel."

Randpere ütles, et tema on viimastel aastatel kasutanud seda raha vaid sidekuludeks ja transpordiks. "Kõik. Siis ei hakka keegi mögisema. Aga muidu on seda irinat ja jorinat nii palju, et mina parema meelega võtaks need kuluhüvitised, teeks nad esinduskuludeks, nagu ministritel. See tähendaks, et nad ei ole enam avalikud, nad oleksid natukene väiksemad ja inimesed ise kasutavad või ei kasuta ära ja kõik."

Peaminister Kaja Kallasest rääkides olla Poolamets talle öelnud, et ta peab tagasi astuma Eesti rahvusvahelise maine päästmiseks. "See pereäri Venemaal on ta muutnud eetiliseks nulliks."

Randpere sõnul peaks Poolamets kuluhüvitiste eest välismaal käies olema märganud, et Kaja Kallas on välismaal populaarne. "Kui sa välismaal olles ei pane tähele seda, kui populaarne ja hinnatud Kaja seal on, siis sa oled selle raha lihtsalt maha visanud, või oled sa purjus olnud seal välismaal."

Poolemets juhtis tähelepanu, et on kõikidel välisvisiitidel kuulnud, kuidas tema Vene äridest teatakse. "Ta on eetiline laip!"

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad