Reklaam sulgub sekundi pärast

Ajalooline hetk! Südaöösel annab TV3 Life kanalile piduliku avapaugu Eesti kõige esimene mängufilm

Film
Foto: kaader filmist

Täna, 28. veebruari hilisõhtul kell 00:00 ehk täpselt südaööl toimub esimese Eestis filmitud mängufilmi „Laenatud naene“ ajalooline esmaesitlus TV3 Grupi uues telekanalis TV3 Life! See film tähistab ühtlasi ka TV3 Life kanali sündi ehk on uue telekanali esimeseks saateks.

2017. aastal on Mart Sander antud filmi täiendanud muusika ja vahetekstidega. TV3 Life esitabki just Mart Sanderi täiendustega filmiversiooni.

Eesti esimese mängufilmi "Laenatud naene" peategelane (August Kuuskmann) elab muretut poissmeheelu. Rikkalt onult (Paul Pinna) elamisraha saamiseks on ta aga luisanud, et on võtnud naise ja saanud isaks. Kui onu oma kirjas teatab peatsest küllatulekust, asub peategelane külaskäigu ajaks „laenunaest” otsima. Meeleheitlikult püüab ta naisi ära rääkida linnatänaval, uisujääl, Toompea nõlval. Leidnud kaastundliku naise (Betty Kuuskmann), tõttab ta vaksalisse onule vastu. Kodus jagab onu kingitusi, kuid tahab last näha. Peategelane tormab õue sobivat last otsima, samal ajal sõbruneb onu noore daamiga ja saab teada tõe, mis talle vägagi meeltmööda on. Nüüd saab onu naise kätt paluda, tema tunnetele vastatakse. Kui vennapoeg varastatud lapsega koju jõuab, ootab teda ees õnnelik paar ning suuremeelne onu, kes pettused andeks annab.

Näita 2 kommentaari

See on ju EW kinematograafia kuldond.Väga sooviks seda filmi näha pealekauba on siin suur väärtus näha ajaloolist Tallinna 20saj. alguses.

Vasta

maro

Vasta