Reklaam sulgub sekundi pärast

Airbnb kui kullaauk? Pariisi olümpiamängud lennutavad majutusehinnad kosmosesse

TV3 uudised

Kui linna on tulemas mõni suurüritus, siis näevad majutuspakkujad selles võimalust palju teenida. Nii on see Eestis ja ka mujal maailmas. Üks tulusamaid näiteid on suvel algavad Pariisi olümpiamängud, kus majutusplatvorm Airbnb eeldab sellest koguni oma ajaloo tulusaimat ündmust.

2020. aastal, kui Eestis toimus esimene WRC etapp, küsisid mõned hasarti täis lõunaeestlased rallifännide majutamise eest üheks ööks pea viiekohalisi summasid. Sääraste massiürituste puhul on see muidugi loogiline nähtus. Pariisi olümpiamängude ajaks juulis ja augustis kerkivad sealsed koduste ööbimiskohtade hinnad tavapärasest 80% kõrgemaks.

"See hakkab olema päris arvestatav summa. Kui minu korter rentida kogu olümpiaperioodiks, teenin ma põhimõtteliselt iseenesest ühe kuupalga," ütles Martin Cassan Pariisi kodumajutaja.

Prantsusmaa pealinn on suviste olümpiamängude kestel valmis võõrustama umbes 15 miljonit külalist, kellest kaks miljonit tulevad piiri tagant. Korraldajad on hotellide või ühiselamute kõrvale palunud lisaruumi tekitada kodumajutuste toel. Sestap on ka teada, et pea iga viies pariislane plaanibki anda oma elukoha rendile ning pageda ise Euroopa metropolist maale.

Martin Cassani keskpärases ühetoalises korteris viibimine üheks ööks Pariisi kesklinnast 30 minutilise jalutuskäigu kaugusel maksab aprillis 90 eurot. Suvel on see summa aga 330 eurot. Veelgi ekstreemsem näide on aga 3-toaline korter Pariisi südames.

Majutusplatvorm Airbnb ennustab, et Pariisi olümpiast kujuneb nende ettevõtte ajaloo tulusaim sündmus. Eeldatakse, et kohalikud võimud taevasse sööstvate hindade suhtes midagi ette ei võta. Samas tuleb pariislastel silmas pidada, et enda kodu võivad nad aastas välja rentida kokku 120 päeva.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Näita 8 kommentaari

TESTING

Vasta

TEST

Vasta

wow

Vasta

wow1

Vasta

wow4

Vasta

wow8

Vasta

wow9

Vasta

wow10

Vasta