Tehnoloogiaekspert suurest Apple’i muudatusest: see on hea ka neile, kellel tuba vanu kaableid täis

“Stuudio” saates käis külas tehnoloogiaekspert Glen Pilvre, kellega räägiti tehnikavidinate seas järjest kanda kinnitavast USB-C kaablist ning iPhone 15 seeriast. Muu hulgas sai kinnitust, et seekord Apple paindus Euroopa Liidu soovi järgi, mistõttu on kõiki uusi iPhone’isid edaspidi võimalik laadida vaid USB-C kaabliga, mida kasutavad ka kõik konkurendid.

Sel nädalal tutvustati maailmale ametlikult uut iPhone’i mudelit järjekorranumbriga 15. Kindlasti on uuel mudelil palju põnevat, kuid meid kõiki laiemalt puudutav muudatus seisneb selles, et 2024. aastal peaksid kõik uued nutitelefonid olema laetavad vaid USB-C kaabliga.

Kui varem on olnud pigem sedasi, et standardid loob Apple ise ja ütleb, millised peavad otsikud ja kaablid olema, siis seekord võib öelda, et Euroopa Liit murdis pigem Apple’i maha. Euroopa Liit tahab laadimisotsikud standardiseerida ja selleks on valitud USB-C. On see pigem hea või halb uudis?

“See on pigem ikka hea uudis, ma ütleks. Kui meil on vähem neid otsikuid ja need ühilduvad, ei tee see ju kellelegi meelt kurvaks. Võib-olla neile, kellel neid Apple’i kaableid terve kapp mingil põhjusel täis on. Aga iseenesest ei ole see ka halb uudis nende jaoks, sest tegelikult on USB-C andmeside ja võimsuse läbilaskjana palju suutlikum standard, kui Lightning kaabel, mis pidas Apple’il üksteist aastat vastu,” vastas Pilvre.

Kas võib lihtsustatult öelda, et Euroopa Liit liigub sinnapoole, kus kõik meie tehnikavidinad ja -masinad, taskulamp, pardel, hambahari, telefon ja arvuti võiksid ühel päeval laadida sellesama USB-C kaabliga? Pilvre vastas, et paljuski see juba nii ongi. “Kusagil on see piir vajaduste ja pakkumiste vahel ja võib-olla on USB-C lõpuks see juhe, mis siis seda, seda kõike võimaldab.”

Millised kasutegurid USB-C’l veel on ja mida sellele üleminek meie jaoks veel paremaks muudaks?

Vaata lähemalt päises olevast videost ja lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad