Režissöör Elmo Nüganen avaldas, mille põhjal osutus valituks filmi “Apteeker Melchior” peaosatäitja

Metsaviir
Foto: Rober Lang

Reedeõhtuses saates "Teet, Kristjan ja sõbrad" käisid külas uue Eesti mängufilmi "Apteeker Melchior" kaasstsenarist Olle Mirme ja režissöör Elmo Nüganen. Filmilavastaja avaldas intervjuus põhjuse, mille alusel osutus valituks filmi peaosatäitja kehastaja.

Kauaoodatud Indrek Hargla romaanisarjal põhinev Eesti ajalooline mängufilm "Apteeker Melchior" jõuab kinolinadele juba järgmisel nädalal. Filmilavastaja Elmo Nüganeni sõnul lõi filmis kaasa kahe teatritrupi jagu näitlejaid ning massistseenides osales ligi 700 inimest.

Peategelast Melchiori kehastab paar aastat tagasi Lavakunstikoolis Nüganeni enda lennu lõpetanud näitleja Märten Metsaviir, kes töötab praegu Eesti Draamateatris. 

"Eks ta sai selle rolli tänu sellele, et läbi kaamerasilma oli näha, et temas on mingisugune fluidum," tõdes filmilavastaja. "Kui sa vaatad teda ekraanil, sul tekib tema vastu usaldus ja empaatia. Sa hakkad kuidagi aimama, kuidas ta võib mõelda, mida ta mõtleb, mida ta oluliseks peab. See tuleneb ka sellest, et sa märkad, et temal on empaatia teiste vastu."

Nüganeni sõnul said need omadused ja tema eriline soojuslikkus määravaks, miks just Metsaviir peategelast uues mängufilmis kehastab. "Ma arvan tema enda isiksuslikud omadused ja andelaad määrasid ära, missugune see Melchior meil lõpp-produktina nii-öelda välja kukkus," rääkis Nüganen lustlikult. Režissöör usub, et Melchiori roll saab noorele näitlejale esimeseks läbilöögirolliks. 

Alates 15. aprillist linastub mängufilm „Apteeker Melchior“ kinodes üle Eesti, kuid piiratud arv eellinastusi on filmihuviliste jaoks kinokavades juba alates esmaspäeva õhtust.

Nüganeni sõnul pole mängufilmi puhul tegemist raamatu ekraniseeringuga, vaid filmi jaoks kirjutatud originaalstsenaariumiga, mis on kirjutatud koos Indrek Hargla ja Olle Mirmega. „Võrreldes raamatuga on filmis omajagu üllatusi. Näiteks on filmis tegemist raamatuga võrreldes noorema Melchioriga, kes alles alustab oma tegevust abifoogti ja detektiivina. Apteeker Melchior on oma teekonna alguses, me näeme filmis tema arengulugu,“ tõi Nüganen välja.

„Apteeker Melchiori“ filmivõtted algasid 2020. aasta suvel. Keskaegsele Tallinnale omase olustiku loomiseks ehitati võttepaigad mitmele poole Tallinnas ja Harjumaal, Ida-Virumaale Narva ja Purtsesse, Lääne-Virumaale Haljalasse ja Vaosse, Saaremaale ja Lätti. Filmi avatseeni käidi filmimas Rootsi vetes keskaegse laeva hansakoge pardal.

Nüganeni sõnul on filmi tegevuspaigaks küll keskaegne Tallinn, kuid näiteks Toompea sündmused filmiti hoopis Narva linnuses: „Langevõre stseenid  filmisime aga hoopis Kuressaare linnuses. Filmivõtete jaoks sai kohalike ettevõtjate abil taastatud Kuressaare linnuse langevõre, mis töötab tänase päevani“. Lisaks Tallinnale käivad filmist läbi ka teised hansalinnad Narva ja Tartu.

Saade "Teet, Kristjan ja sõbrad" on TV3 eetris igal reedel kell 20.00. 

Kommentaarid puuduvad