Reklaam sulgub sekundi pärast

Tohoh! Jüri Ratas ei lähegi tantsusaatesse võidu nimel, vaid…

Jüri Ratas
Jüri Ratas — FOTO: Henri-Kristian Kirsip/Delfi Meedia

Neljapäeval avalikustati selle sügise suursaate "Tantsud tähtedega" esimene osaleja, kelleks on tipp-poliitik ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas. "Suvised Seitsmesed" võtsid mehega ühendust ja uurisid, kuidas mees sellise otsuse vastu võttis.

"Saate põhieesmärk on koguda Vähiliidule toetust, et inimestel üle Eesti oleks võimalik minna kontrolli ja saada oma tervise kohta informatsiooni. See on väga suure missiooniga saade ja kutsume kõiki televaatajaid üles oma toetust andma," sõnab Jüri, miks ta otsustas saates osalemise pakkumise vastu võtta. 

Kuidas on lood aga Jüri tantsuoskusega? "Kui me räägime võistlustantsust, siis ma ei oska seda. Lasteaias sai seda natukene õpitud, aga sellest ei ole meeles midagi. See on väljakutse, see eeldab palju pühendumist ja trenne ning seda kindlasti mitte põhitöö arvelt. Ma olen valmis väljakutse vastu võtma," sõnab Jüri.

Seda aga Jüri ei karda, et tema erakond tema otsusele viltu vaatab. "See tähendab 4-5 korda nädalas trenni ja neid tuleb siis võtta varajaste hommiku- või õhtutundide arvelt," mõtiskleb poliitik.

Saate võitmist Jüri endale aga eesmärgiks ei sea. "Eesmärk on anda oma panus heategevusprogrammi ja kui läbi selle mõni toetaja tuleb juurde ning Vähiliit saavutab oma eesmärgi, siis mina olen väga õnnelik ja rahul sellega," kinnitab Ratas.

Saateks harjutamine algab Jüri sõnul augusti lõpus ja sellega on mees arvestanud ning täna tantsusamme veel ei praktiseeri.

Vaata intervjuud videost!

TV3 Grupp Eesti tegevjuhi Signe Suure sõnul on oodatuima sügissaate esimese osaleja avalikustamine märgilise tähendusega: „Rõõm on tõdeda, et heategevuse nimel võtab saates osalemise väljakutse vastu väga lugupeetud tipppoliitik – Jüri Ratas. See on tähendusrikas algus, mis viitab, et erilist tunnustust ja tähelepanu pälvivad ka järgmised tantsutähed, kes oma karisma ja panusega toetavad Eesti Vähiliidu heategevuskampaaniat ning pakuvad vaatajatele meeleoluka ja emotsioonirohke „Tantsud tähtedega“ hooaja.“

Jüri Ratase kinnitusel on kõigil meil vaja anda endast maksimum Eesti inimeste tervise hoidmiseks ning selleks, et kvaliteetse terviseuuringu võimalus jõuaks igasse Eestimaa nurka. „Eestis sureb pahaloomulistesse kasvajatesse aastas ca 4000 inimest, mis näitab, et see haigus ei küsi vanust, sugu ega elukohta. Tantsusaate toel Eesti Vähiliidule soetatav ratastel kompuutertomograaf võimaldabki, et nii kopsuvähi sõeluuringut kui ka teisi eriarstide poolt määratud uuringuid oleks võimalik teha inimese elukoha lähedal – ka väljaspool suurlinnu ja suuri meditsiinikeskusi,“ selgitab Ratas põhjust, miks ta võttis vastu otsuse osaleda „Tantsud tähtedega“ saates. „Me kõik oleme kaotanud mõne oma lähedase, tuttava või sõbra sellele haigusele…Nii ka minu pere. Kui saan aidata kaasa taoliste haiguste ennetamisele ja varajasele avastamisele, siis püüan alati oma panuse anda,“ sõnab Jüri Ratas, kes on ka varem Eesti Vähiliidu heategevuskampaaniates kaasa löönud.

Näita 2 kommentaari

Ööääk milline mulin

Vasta

Keskerakond ise ongi vähk Eesti riigis.

Vasta