Taavi Libe otsekoheseid küsimusi esitada ei karda: see on idioodi test

Taavi Libe ja Brit Suurraid
Taavi Libe ja Brit Suurraid — FOTO: TV3

Eilses “Stuudio” saates käisid külas “Miks me oleme idioodid?” podcasti saatejuhid Brit Suurraid ja Taavi Libe, kes rääkisid lähemalt, milliseid idiootsuseid siis ikkagi meie ühiskonnas leidub.

Tänaseks on podcasti tehtud juba veidi enam kui aasta aega, aga ühest vastust küsimusele pole Briti hinnangul siiani teada. “Mulle meeldib mõelda, et see ebatäiuslikkus ongi see, mis meist teeb erilised tegelased inimloomadena. See kuulub sellise inimlikkuse juurde – kõige suurem idiootsus ongi see, kui keegi hakkab end pidama väga täiuslikuks,” mõtiskleb Taavi.

Mis siis on see peamine idiootsus, mis ühiskonnas silma torkab? “Kõik tahavad väga kuulsaks saada koguaeg. Ikka edevus, kõik tahavad väga telekasse saada ja seal erinevaid asju teha,” usub Brit. “Mulle tundub, et viimase aja fenomen on see, et inimesed, kes ise ei ole väga viitsinud midagi õppida, tahavad jubedalt teisi õpetada ning sellega käib ka kuulsus kaasas,” lisab Taavi, et kui oleks see inimene vähemalt 40-aastane, oleks isegi hästi, aga 25-aastase puhul on see veider.

Kuidas suhtub Taavi sellesse, et keegi tema ausaid ja otsekoheseid küsimusi kardab? “See on selline idioodi test, et kui kedagi aus küsimus riivab, siis on veel lootust. Aga kui sa küsid midagi ausalt ja otse ning siis ta laulab kõik oma idiootsused sulle ette, siis on päris hull. Meil on selliseid juhtumeid ka olnud,” usub ta.

Mõnda aega tagasi käis podcastis külas ka viimase aja kõmuliseim tegelane Laura Valk, kelle episood on üks kuulatumaid. Taavi sõnul mindi pärast salvestust sõbralikult laiali. “Eks see on mõtestamise küsimus, et kas idioot on stuudios või idioot on ühiskond, kes teda ei mõista. Mina ikkagi arvan, et inimene ei peaks end terapeudiks nimetama, kui ta pole vastavat haridust saanud. Seal podcastis ta ütles ka, et võib-olla ta nimetab end kuidagi muudmoodi,”

Vaata videost, milliseid kirju Taavile ja Britile saadetakse ning milliste külaliste saated on olnud kõige kuulatumad!

Vaata “Miks me oleme idioodid?” podcasti videopildis TV3Plays või kuula Spotifys ja Soundcloudis!

Kommentaarid puuduvad