Sissi ja Allar Tankler abieluvõrdsusest: vaja on otsustada, kas liigume ajaga kaasas või jääme seisma

Pilt
Pilt — FOTO: TV3

Riigikogu kogunes eile esimest korda arutama perekonnaseaduse muutmise eelnõud. 600 Eesti inimest on ka sellele alla kirjutanud ja saadikutele toetust avaldanud, nende hulgas ka Sissi Nylia Benita ja Allar Tankler. ”Stuudio” saates rääkisid nad lähemalt, miks sellist kirja oli vaja kirjutada.

”Abieluvõrdsuse probleem seisneb selles, et täna on Eestis hulk inimesi, kellel on väiksemad õigused kui teistel. Tulenevalt sellest, milline on nende seksuaalne orientatsioon. Seda probleemi on asunud koalitsioon lahendama, see probleem, mida kiri lahendab, on see, et tuua nähtavale just need inimesed, kes seda ideed toetavad,” selgitas Allar Tankler.

Teema on õhus olnud pikalt ja tekib küsimus, miks sellele teemale ei ole lahendust leitud. ”Mina arvan, et läbi aegade on probleem inimestel eelkõige muutustega. Me ei ole siin maailmas kõik ühesugused, neid vorme, kuidas elada, on tegelikult hästi palju. Me oleme jõudnud kohta, kus tee läheb kaheks ja on vaja otsustada, et kas me liigume ajaga kaasa või jääme seisma,” arutles Sissi abieluvõrdsusest.

Kuula täispikka intervjuud lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad