Peeter Rebane “Tulilinnu” esitlemisest Moskvas: film publikuni ei jõudnud, meid lihtsalt vaigistati!

Stuudio

Peeter Rebane
Peeter Rebase sõnul mängiti Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil "Tulilindu" tühjale saalile! — FOTO: Kuvatõmmis videost

Menuka filmi “Tulilind” režissöör Peeter Rebane käis külas “Stuudio” saates, kus rääkis 20 riigis linastunud teose eduloost.

Mis võib aga olla “Tulilinnu” edu võtmeks? “Ma arvan, et see lugu ise. Mis mind ka paelus, oli inimlik siirus, ausus ja vahetus. Ja samamoodi see taust, et 1970. aastate nõukogude õhuväebaas Haapsalus. Ma alguses ei uskunud, et kuidas on võimalik, et üks reamees ja hävituslendur armuvad. Nagu näha, siis armastus ei leia piire,” nendib Rebane.

“Tulilind” linastus ka Venemaal ning publiku poolt tuli Rebase sõnul ainult positiivset tagasisidet. “Tegime mitmeid pool-ametlikke linastusi ja Zoomi kaudu vastasime küsimustele. Venemaa on siiski teistsuguses kultuuriruumis ja olime Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil. Alguses ehmatasime ära, et kas tõesti on (Venemaal) peale hakanud liberaliseerimine,” räägib ta.

“Aga ju siis keegi oli väga julge, sest ega film publikuni ei jõudnud. Enne meid tegelikult lihtsalt vaigistati: tühistati kõik piletid, kutsed ja press ning mängiti filmi tühjale saalile. Poliitiline surve oli selline, et isegi kino ees olid plakatitega inimesed, et lõpetage homoseksuaalne propaganda,” selgitab Rebane.

Millist tagasisidet on “Tulilind” saanud teistes riikides ning milline on teose sünnilugu, vaata täpsemalt juba videost!

Kommentaarid puuduvad