Reklaam sulgub sekundi pärast

Nexus 20! Liikmed Merlyn ja Helen meenutavad, kuidas neid kuulsus tabas: olin toidupoes ja…

Helen Randmets ja Merlyn Uusküla
Helen Randmets ja Merlyn Uusküla — FOTO: TV3

Sel nädalal 20 aastat tagasi tehti telemaja stuudios ühe tüdrukutebändi jaoks promopilte. Sealt edasine on juba ajalugu ja alguse sai legendaarne Nexus! "Stuudios" käisid külas liikmed Helen Randmets ja Merlyn Uusküla, kes meenutasid bändi hiilgeaegu.

Merlynile jäävad numbrid ja kuupäevad eriti hästi meelde ning temagi proovis meenutada, millal oli see õige esimene hetk, mil nad tüdrukutega kokku said. "See oli Vabariigi aastapäeva kanti. Me peame seda oma bändi sünnipäevaks. Esimene singel avaldus niimoodi, et me Jannet ei teadnudki!" meenutab Merlyn, et alles siis kohtus kolmik esmakordselt.

Nexus oli algselt viieliikmeline bänd ja lisaks kolmele tüdrukule oli pundis ka kaks tantsupoissi, kus Helen ning Merlyn teineteist juba tundsid. "Läksime plaadifirma jutule, aga nemad ütlesid kohe, et meid on liiga palju. Nii jäigi kolm tüdrukut ja otsisime uut liiget," avaldab Merlyn.

Kuigi Nexus pole juba aastaid aktiivselt tegutsenud, teatakse bändi endiselt ning nende popimat lugu "Nii kuum" oskab laulda pea igaüks. Milles peitub nende fenomen? "Kui me 2003. aastal neid lugusid salvestasime, me panime kõik enda hinge sellesse projekti. Me tahtsime teha midagi väga väga head ja anda 100 protsenti enda maksimum, mida me oskame sellel hetkel teha," leiab Merlyn.

Helen tõdeb, et ta ei arva siiamaani, et ta on kuulus. "Tol hetkel sain ma sellest aru pigem peale Nexust, kui ma elasin vaba ja vallalise elu ning Kroonika oli kaks nädalat maas minu tegemistest. Kõik poiss-sõbrad otsiti üles!" naerab ta.

"Mina sain sellest aru siis, kui koolis hakati autogrammi küsima ja mis oli teine sürreaalne moment - kui "Nii kuum" oli ilmunud, ma olin Pirita Selveris ja inimesed vaatasid, mida ma ostukorvi panen. Ma mõtlesin, et mis toimub, miks nad vaatavad mind?! Ma läksin parklasse ja mõtlesin, et nüüd nad vist tundsid mind ära," meenutab Merlyn.

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad