Marko Vaik seisab vaimse tervise eest: otsisin ka ise nõustaja abi

Immanuel Volkonski ja Marko Vaik
Immanuel Volkonski ja Marko Vaik — FOTO: Stuudio

Vaimsest tervisest räägitakse viimasel ajal väga palju. ”Stuudio” saates käisid külas Immanuel Volkonski ja Marko Vaik, kes rääkisid lähemalt uuest platvormist, kus on võimalik just vaimse tervise osas abi saada.

Serenity nime kandval platvormil saavad inimesed vaimse tervise probleemide osas privaatses veebikeskkonnas nõustajatega konsulteerida.

”Ma olen otsinud nõustaja tuge ja abi, kuid minu ema on tegelikult ka ise nõustaja. Sealt on mu kokkupuude selle valdkonnaga suhteliselt tihe ja lähedane. Kui ma hakkasin otsima erinevat tasandi nõustajate veebikuvasid ja pakkumisi, siis see tase oli väga ebaühtlane. Otsisime ligi kuus kuud võimalust, kuidas teha vaimse tervise abi kättesaadavamaks,” rääkis platvormi asutaja ja pensioniraha kätte saamise platvormiga Vabaks.ee tegemistega avalikkuse ette sattunud Marko Vaik.

2021. aastal peeti Marko Vaik tegevusloata majandustegevuse ja investeerimiskelmuse kahtlustusega ööpäevaks kinni. Läbielatu mõjus laastavalt tema vaimsele tervisele. ”Mul üks ettevõte tõesti muutus värvikaks ja mind ühel hetkel prokuratuuri taotlusel vahistati. Kui mõni kirev lugu algab värvikalt, siis ta lõppes palju vähem värvikalt. Prokuratuur otsustas mitte seda kriminaalasja kohtusse viia,” kirjeldas Vaik olukorda, mis pani teda ennast toona abi otsima.

Kuula täispikka intervjuud lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad