LHV kummutab levinud investeerimisega seotud müüdi: see on alati üks eelarvamus

Investeerimisega alustamiseks sobib hästi kasvukonto
Investeerimisega alustamiseks sobib hästi kasvukonto — FOTO: 123rf

Reedeti jagatakse “Stuudio” saates rahatarkuseid ja seda koos LHV vanemmaakleri Nelli Jansoniga. Seekord tehti selgeks, mis asi on kasvukonto ja kuidas see ikkagi enda heaks tööle panna.

Jansoni sõnul on kasvukonto kahtlemata üks populaarsemaid investeerimisvahendeid, millega algajad oma teekonda alustavad. “Saab alustada alates 1 eurost. Üks eelarvamusi on alati see, et mul ei ole selleks raha, siis selle ikka säästab ära kuu jooksul. Saab osta ka murdosade kaupa osakuid või aktsiaid. Teenustasud on ka väga madalad, et need ei sööks seda investeeringut ära,” selgitab Nelli.

Kellele sobib kasvukonto? “See sobib kõige paremini keskmisele inimesele, kes käib tööl ja saab palka ning säästab endale mingi summa raha sissetulekutest. See on täpselt summa, millega midagi suurt ei tee ja ongi kaks valikut, et kas sa investeerid või viid selle tarbimisse. Äärmiselt populaarne toode on see ka noorte ja lastevanamete hulgas, kuni 26. aastani on see haldustasu vaba,” ütleb Janson. 

Kasvukontoga on investeerimine võimalik lõpuni ära automatiseerida ning seeläbi vähendada iseenda otsustamist ja osalust. Lisaks soovitab Nelli vaadata jätkuvalt ka pensionisammaste suunas. 

Vaata intervjuud videost!

Astu samm investeerimisele lähemale! Loosi läheb taas 100 eurot krediiti kasvukontole investeerimisega alustamiseks.

Vaata lähemalt LHV lehelt!

Kommentaarid puuduvad