26 husky koera perenaine: põhiliselt küsitakse, kas me reisile ei saagi minna

Erkki Sarapuu külastas loomasõprade Jüri Pootsmani ja Karl Killinguga perenaist, kel abikaasaga tervelt 26 neljajalgset sõpra. Ühte või kahte koera pidavad inimesed küsivad seepeale kindlasti, kuidas selline ettevõtmine üldse võimalik on.

Nii korte kui kasside seltsis üles kasvanud Jüri Pootsmann tõdes, et hetkel tal uue lemmiklooma jaoks piisavalt aega ei ole, sest tegu on suure kohustusega ning omanik peab loomaga piisavalt tegelema. Karl Killing kirjeldab ennast kirgliku koerainimesena, tal on koguaeg koer peres olnud ning hetkel on tal kodus cavalier.

Paljudel tekib küsimus, kus kohast tuleb üldse mõte endale 26 koera võtta. Paasiku koertemõisa perenaine Renata Krohv ütles, et tegu polnud eraldi eesmärgiga, vaid kõik kujunes samm-sammult. “Minul oli paar koera ja abikaasal ka kui tuttavaks saime. “Kui kümme aastat tagasi siia kolisime, oli meil 11 koera ja nii on nende hulk vaikselt edasi arenenud,” ütles naine ja lisas, et arv pole olnud eraldi eesmärk, kuid üle 30 seda ei plaanita siiski kasvatada.

Kuna eestlaed armastavad ikka väga reisida, küsitakse Renatalt ja tema abikaasalt sageli, kuidas see neil üldse võimalik oleks. “Jah, me ei käi väga reisil, eks see on üsna keeruline ja paneb ennast siia kinni. Koerte eest peab korralikult hoolt kandma. Midagi hullu ei ole, me oleme elu selliseks seadnud. Inimesed, kellel on üks koer võviad mõelda, et issand kuidas nii saab, aga meie jaoks midagi hullu ei ole. Koerad on sõbralikud ja saavad omavahel ülihästi läbi.”

Huskyd laulavad või uluvad paaril põhjusel. Esiteks siis, kui keegi tuleb koju ja toimub mingi liikumine. Teine põhjus on selline, mida Renata Krohvi peres reaalselt ette ei tulegi.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad