Reklaam sulgub sekundi pärast

„Lood on valmis ja nüüd käib usin tootmine.” Eesti Laulu suurfavoriidid annavad koos albumi välja

"Stuudio" saates käisid külas tänavuse Eesti Laulu ühed suurfavoriidid ehk 5MIINUSE liige Lancelot ja Puulubist Marko Veisson, kelle sõnul pole sellises staatuses olemine kohe kindlasti mingi meelakkumine, vaid lisab pinget juurde.

5MIINUST ja Puuluupi peetakse tänavuse Eesti Laulu üheks suurfavoriidiks. Kuidas mehed ise sellesse aga suhtuvad? "See kindlasti pole meile lihtne. See ei ole hea positsioon, kus olla, sest lõppude lõpuks see ei anna sulle midagi, peale selle, et kõik ütlevad, et sa oled favoriit, mis omakorda võib kaasa tuua selle, et kõik arvavad, et ah, küll nad võidavad. Lõpuks ei võta telefoni kätte. Midagi iseenesestmõistetavaks me ei pea ja peame ikka pingutama igal hetkel," arutlevad nad.

5MIINUSE ja Puuluubi ühine lugu kannab nime "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi", mis on Veissoni sõnul ajaloo pikim eurolaulu pealkiri. Kuidas selline laulu pealkiri üldse sündis? "Kohati on jäänud tunne, et meelelahutuses ja muusikas narkootikumid peaksid igalpool olema ja käima, aga ma pole märganud, et see nii oleks. Seda ma nentisin, et meie Puuluubi poole pealt ei tea suurt midagi sellest, aga see kõik on seal sulgudes ehk tõlgendada võib - kes siis teab ja kes ei tea," muheleb Veisson "Stuudio" diivanil. 

Kuidas on lood aga 5MIINUSEGA, kelle looming on aastatega justkui leebemaks läinud? "Ma arvan, et me oleme saanud küpsemaks ja vanemaks ning ka meie eurolugu kõnetab seda eelarvamust, mis meie bändi kohta on, et me oleme kõvad möllumehed, kes piiri ei oska pidada. Me oleme tegelikult täitsa normaalsed inimesed!" naerab Lancelot. 

Puuluubi ja 5MIINUSE puhul on tegemist justkui kahe totaalselt erineva maailma kokkupõrkega, ent sellele vaatamata saavad mehed kõik omavahel ülimalt hästi läbi. "See on tõsi, et me oleme erinevatel muusikaväljadel toimetanud, meie oleme isegi peaaegu eripõlvkondadest ja erinevad stiilid. On tõesti ootamatu, et kui me saime kokku ja hakkasime asju tegema, et see koostöö on nii orgaaniline ja loomulik. Meie Eesti Laulu lugu sündis meie esimeses loomelaagris esimese tunni jooksul!" sõnab Veisson. Lancelot lisab, et toona nad veel ei teadnudki, et sellest saab nende eurolugu.

Esimene koostöö kõne tuli 5MIINUSE poolt. "Me olime teinud erinevaid koostöid ja mõtlesime, et teeks midagi, mis on täiesti teistsugune ja täiesti enneolematu. Tegime esimese sammu ja helistasime Puuluubi tüüpidele," meenutab Lancelot.

"See rabas jalust veidi, sest ilmselgelt me olime minemas kuhugi väljapoole mugavustsooni ja ei oleks oodanud, et 5MIINUST meile helistab ja kutsub. Me oleme muidu väga ettevaatlikud, kellega me midagi teeme, aga kuna see oli nii ootamatu, olime kohe nõus!" lisab Veisson.

Nüüd tegid mehed teatavaks ka rõõmusõnumi - juba sel kevadel peaks ilmavalgust nägema nende ühine album. Lood on valmis ja nüüd käib usin tootmine.

Millist tagasisidet on mehed saanud oma Eesti Laulu etteastele ja kas finaaliks on plaanis ka midagi muuta?

Seda vaata juba lähemalt "Stuudio" intervjuust!

Kommentaarid puuduvad