Kas palgatöö teeb rikkaks? Ekspert: just niimoodi on võimalik jõukaks saada

Eurod
Foto: 123rf

Kõrge inflatsiooni taustal tekib paratamatult küsimus, et kas palgatööga on üldse võimalik rikkaks saada? “Suviste Seitsmeste” stuudios arutles müügikoolitaja ja palgaläbirääkimiste ekspert Ekke Lainsalu.

Lainsalu selgitab, et kui sa kasutad oma palgast teenitavat tulu investeerimiseks, olgu selleks siis kas kinnisvara või aktsiad, on võimalik saada üsna jõukaks. 

Kuidas siis palka ikkagi juurde saada? “Number üks reegel on see, et see tuleb võtta sihiks minna ja küsida palka juurde. Seal ei ole mitte midagi isiklikku, see on business ja läbirääkimised. Need kestavad kogu elu ja sa ei küsi seda ühe korra. Me oleme täna olukorras, kus inimestele tuleb palka anda juurde kaks korda aastas, sest inflatsioon on nii meeletu,” avaldab Lainsalu.

Teine viga, mida inimesed teevad, on esimese äraütlemisega leppimine. “Ei ei ole maailmalõpp, ei on müügitegevuse algus. Sellega peaksid kõik inimesed arvestama. Naisterahvad julgevad küsida palka kolm korda vähem kui mehed. Hirmust tuleb üle saada,” räägib Lainsalu.

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad