RETROKLÕPS! Kas tunned ära, milline maailmakuulus märulistaar on pildil?

Neeson
Foto: thesun.ie

Loomulikult on tegemist tänaseks 70-aastase William John Neesoniga (Liam Neeson), keda filmisõbrad tunnevad mitmetest märulifilmidest. Neeson on aastate jooksul kaasa teinud kümnetes hittfilmides. Näiteks võib teda näha filmides “Batman alustab”, “New Yorgi jõugud”, “A-Rühm” ja “Röövitud” triloogia.

William John Neeson on sündinud 7. juunil 1952. aastal Põhja-Iirimaal. Ta on saanud mitmeid tunnustusi, sealhulgas nomineeritud Oscarile, Briti Filmiakadeemia filmiauhinnale ja kahele Tony auhinnale. 2020. aastal oli ta The Irish Timesi 50 parima Iirimaa filminäitleja edetabelis 7. kohal. Neeson nimetati 2000. aastal Briti impeeriumi ordeni ohvitseriks.

Neeson on alates lapsepõlvest võidelnud oma temperamentse iseloomuga. Enne hiilgavat näitlejakarjääri töötas mees õpetajana ning lõi õpilast, kes teda noaga ähvardas. Neeson meenutas: “Ma pidin teda lööma ja siis sain noomituse selle eest, et lõin õpilast.”

Neesoni sõnul on vägivald lihtsalt osa sellest, kes ta on —  peegeldus pinevast keskkonnast Põhja-Iirimaal kasvades, kus valitses pidev vastasseis katoliiklaste ja protsetantide vahel. 

Alates üheksandast eluaastast elas ta oma viha välja poksitrennis. Vaata, kuidas on Neeson aastate jooksul muutunud!

Neeson
Foto: thesun.ie / Laura Hutton / PA

Liam Neesonit saab näha juba täna kell 22:00 TV3 ekraanil märulist tulvil põnevikus “Mees rongis”!

Kommentaarid puuduvad