Reklaam sulgub sekundi pärast

Muutumissaates osalemine viis abielu purunemiseni: Kati räägib, kuidas tal täna läheb

"Minu imeline muutumine" viimases hooajas osalenud Kati valiti saatesse alles kolmandal korral, kuna esiti ei peetud teda oma katkiste hammastega halvas mõttes piisavalt eriliseks. Täna ütleb ta, et saade andis talle palju enesekindlust ja uusi võimalusi, kuid tõi ka palju vaimset pinget ning vääritimõistmist. Esimene abielu lagunes, kuid täna on tema elus uus mees ja laste isa.

Kui noorele naisele öeldakse, et ta on muutumissaate jaoks liiga ilus, võib see osaliselt tunduda meelitav, kuid siiski polnud see toona hilistes kahekümnendates kolme lapse ema Kati jaoks kuigi lohutav. Koledate hammaste, õieti hammaste puudumise tõttu kannatas nii tema enesehinnang kui ka töövõimalused. Kuigi saates tehti talle ka rinnaoperatsioon ning kergemad näohooldusprotseduurid, oli tema jaoks siiski ainus kandideerimise põhjus ilusa naeratuse puudumine. Kuna Kati unistus oli ja on ka siiamaani bikiinifitnessi lavadel suuri tegusid teha, sai ta saates nõustamist ka sel alal.

"Finantsiliselt ei olnud mul endal võimalik hambaid korda teha ja oli ka hirm, isiklikku motivatsiooni tegutsemise osas jäi samuti väheks. Kolmas kord läks saatesse valimisel õnneks. Saatesse pääsemine oli nii hea kui halb," ütles Kati alustuseks.

Hea oli Kati jaoks saate puhul see, et ta sai lõpuks hambad korda ja ilusa naeratuse, mis tähendas ühtlasi, et kehas vähenes põletik, tervis paranes ja peavalud kadusid. Kogu protsess ja selle oma eraeluga klapitamine oli aga pingeline. "Kuna käisin mitmel kohal korraga tööl, mul olid kolm väikest last ja abielu, see trennide, filmimise ja protseduuride tempo pooleteise aasta jooksul mõjus vaimselt väga rusuvalt. Töökohas teati, et osalen saates ja võin puududa, aga mul oli ärevus, et millal tuleb jälle uus kõne, et pean võttele filmima minema."

Samuti tekitasid enne plaanitavat rinnaoperatsiooni seatud kaalulangetamise eesmärgid ja ette kirjutatud kaloridefitsiit stressi juurde. "Eeldati vast, et kaotan mõne kuuga kümme kilo ja siis lihtsalt rinnaoperatsioon peale, aga kõik ei läinud kohe nii plaanipäraselt. Veidi oli draamat, läks ütlemiseks ja tundub, et tuli ka vastastikkust solvumist ette."

Implantaatide asemel plaatprotees

Kõige suurem vajakajäämine oli Kati jaoks hammastega teostatud protseduurid. Ilusa naeratuse ja sellega kaasnevad positiivsed hüved ta küll lõppkokkuvõttes sai, kuid siiski mitte päris sellises võtmes, nagu oli lootnud. Ülemine hambarida ei koosne mitte soovitud implantaatidest, vaid plastplaatproteesist. "Alguses olin selle vastu ja tekitas šokki, kuid lõpuks pidin nõustuma siiski ka täiesti tervete ülemiste hammaste väljatõmbamisega. Ma saan aru, et mul olid juurepõletikud ja läks aega paranemiseks, kuid ma arvan, et varasemad filmimise draamad ja hõõrumised võisid ka asja mõjutada. See on minu hinnang. Mulle öeldi, et luu oli implantaatide paigaldamiseks liiga hõre. Aga olin lugenud artikleid, et igale inimesele on võimalik, kasvõi miniimplantaadid täisproteesi kinnitamiseks, aga mulle siis ei saa? Käisin lausa saatevälise hambaarsti juures lisaarvamust küsimas. Oleks ma alguses teada saanud, et saangi ainult plastplaatproteesi, ei oleks seda kõike ette võtnud," ütles Kati ja möönab, et otseselt hambaimplantaate talle küll osalemislepingus ei lubatud ning protseduuride otsused sündisid saates jooksvalt.

"Lõpusaate filmimisel tuli muidugi staaritunne. Naeratuse ma ikkagi sain, aga mitte selliselt, nagu unistasin. Üldmuljega olin ma ääretult rahul, aga kogu protsess oli vaimselt väga-väga raske. Minu standardid ja ootused olid kõrgemad kui välja pakuti. Unistasin pärishammastest," ütles Kati ja lisas, et selle unistuse teostamist pole ta tulevikus siiani maha matnud.

"On plusse ja miinuseid. Iga kord, kui selle üle juurdlen, siis tunnen esmalt heameelt, et ma sain tervise paremaks. Kuid lisaks sain ka teada, millised vaimsed probleemid võivad kaalulangetusega kaasneda eriti kui on stressirohke olukord. Ma olen tänulik, et paljud võimalused toodi justkui kandikul kätte. Ma nägin kaalulangetuse osas vaeva, aga lihtsalt ma tundsin, et keegi ei saanud aru ega tundnud, kui palju ma tegelikult planeerisin elu ja vaeva nägin. Minu arvates peaks saates osalejatele pakkuma ka vaimse tervise tuge psühholoogi puhul kohe algusest peale, sest lisaks välimisele muutub kindlalt ka inimese sisemus ja suhted ümberringsete inimestega."

Viis last, uus abikaasa ja uued unistused

Täna on Katil juba viis last, neist kaks nooremat uue mehega. Pärast muutumissaadet Kati abielu purunes. „Parem tervis ja enesekindlus, et inimestega suhelda. Kokkuvõttes olen positiivne ja tänulik. Eraeluga läks nii nagu läks,” loetleb Kati esimesed ja kõige olulisemad asjad, mis ta saates osalemise tõttu sai. Tema varasem suhe küll purunes, kuid hetkel on ta enda sõnul õnnelik. „Tänu saatele tekkis endise abikaasaga lisahõõrdumisi, et miks ma saates olen, tema ei taha kaamera ees olla jne. Kui kahe inimese vahel ei ole enam huumorit, ei naeratata ega tehta lollusi, siis suhe võib laguneda laiali. Aga lisan, et kalliks jääb ta mulle igaveseks ja soovin talle alati parimat.”

Kati ei häbene ka tunnistada, et saate ajal loomulikult kaotatud kilod on viimase paari aasta jooksul tagasi tulnud ning ka veidi üle selle. „Kilode juurdevõtmine on puhtalt suhtestressi,raseduse ja magamata ööde pärast. Mul on üheaastane poiss kodus. Ma tean, et ma suudan kaalu alandada iseseisvalt ja end käsile võtta. Unistus fitnessi laval ära käia pole ka kusagile kadunud. Asi hetkel lihtsalt ajaplaneerimises ja prioriteetides. Mu mees jõuab koju kell 7-8 õhtul. Pole kusagile last jätta, et trennis 2 tundi käia ning ma pole see, kes õhtu hilja jõuksi läheks või lapse lõunauinaku ajal kodus teleka ees Zumbat teeks. Mul pole probleemi jõusaalis käia,meeldib väga, lihtsalt mul pole praegu lapsehoidjat."

Kati ütleb, et on tänu uutele hammastele leitud julguse näol end ka mitme kursuse võrra täiendanud näiteks maalri-, raamatupidaja- ja ettevõtlusega seonduval. "Teadmisi omandada mulle meeldib ning uue hobina raamatute lugemine,tekitab mõtteid oma raamatuklubigi teha. Enda elu ja tegemisi mulle sotsiaalmeedias jagada meeldib“Samuti kandideerib Kati sel aastal ülikooli, et täita teine, varasemalt pooleli jäänud unistus – saada õpetajaks. „Kui mul oli aastaid tagasi teine tütar aastane, sain ülikooli sisse , aga sinna see käimine jäi...siis oli vaja klassi ees olles naeratada ja vestelda...seega jäi katki. Olen võtnud sihiks minna ülikooli ja õppida kas tavaliseks klassiõpetajaks või lasteaiaõpetajaks,sest lapsed mulle meeldivad." Inimene on see, kelleks ta ise end teeb, ütleb Jean-Paul Sartre. Seega, isegi kui välimus aidati timmida ühiskonna poolt aktsepteeritavamaks, on enda sisemine järjepidev arendamine olulisem!“

Kommentaarid puuduvad