Liis Lusmägi õpetab, kuidas päriselt oma unistusteni jõuda: õnne tagaajamine ei saa olla kuritegu

Liis Lusmägi
Liis Lusmägi — FOTO: kuvatõmmis

Lõppev aasta oli tõeliselt kriiside rohke. Maailm oli vaevalt saanud koroonapandeemiast hakata hinge tõmbama kui Venemaa ründas täiemahulise sõjaga Ukrainat, millest sai lisaks julgeolukriisile alguse ka laialdane majanduskriis. 

31. detsembri õhtul eetris olnud suur ennustuste saade “Mida toob aasta 2023?” uurib, kas kõrge inflatsioon, elektrikatkestused ning sõjahirm jäävad saatma meid ka uuel aastal ning kes võidab kevadised riigikogu valimised? Kuidas toime tulla tunnete virvarriga keset kriise ja kitsikust ning hoida suhteid? Kuidas viia täide uue aasta lubadusi? 

Liisi jaoks oli 2022 märgiline aasta, kus ta õppis vaatama otsa iseendale ja langetama neid valikuid, mida tema päriselt tahab. “Isegi, kui mu otsused võisid olla ebapopulaarsed, siis ma ei saa valida kahte teed. Ma saan valida iseenda ja kui sul on seemiselt rahu ning õnnetunne, siis kulgemine ka teistes valdkondades läheb paremini,” räägib ta.

Lusmägi kirjutas enda jaoks lahti 12 erinevat kategooriat: kus on ta täna ja kuhu soovib jõuda. See aitas tal paremini aru saada, mille nimel tasub pingutada. Kuidas aga oma eesmärkideni päriselt jõuda võiks? “Esiteks on vaja selgeks mõelda, et miks ma seda teen? Kui sa oled välja mõelnud selle muutuse, miks sa seda tahad? Kui sa selle enda jaoks lahtimõtestad, see tekitab vundamendi, millele sa jääd kindlaks. See saab sinu elu osaks ja sa teed teadlikud valikud. See peab tulema meie enda seest,” õpetab Liis.

Kuidas Liis läbipõlemiseni jõudis ja millist nõu annab ta paaridele, kelle suhtes on kriis?

Vaata videost!

Vaata kõiki “Mida toob aasta 2023?” intervjuusid TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad