Vägev! Mart Sanderi uus film võitis juba esilinastusel eestlaste südamed

Kuues saladus

Möödunud nädalavahetusel toimus Haapsalus järjekordne HÕFF ehk Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival, kus esilinastus Mart Sanderi uus krimifilm “Kuues saladus“.

Uus linateos pälvis koheselt ka kodumaisel festivalil “Publiku lemmikfilmi” tiitli. “See oli uskumatu, et saal oli nii täis – vaba kohta ei ole,” ütles režissöör Sander peale filmi esilinastust ning tõdes, et jäi ise kõigega väga rahule.

Sander on varasemalt vändanud mitmeid ajaloolisi seriaale ja filme, mis on saanud tunnustist ka rahvusvahelistel filmifestivalidel. Vaatamata sellele pole leidnud Eesti riik rahastust ühtegi nendest filmidest toetada ning uue filmi puhul oli olukord sama. 

“Sada korda väiksem kui Melchioril (mängufilm “Apteeker Melchior” – toim),” tõdes Sander, et tema uue linateose eelarve oli väga väike. “Aga ma kirjutangi asju mõeldes, et mul ei ole suurt eelarvet. Ma pean nad tegema odavalt ja pean nad tegema ära, teades, et reeglina näiteks Eesti Filmi Instituut või riik seda ei toeta.”

Filmis “Kuues saladus” löövad kaasa mitmed välismaa näitlejad. Näiteks saab ekraanil näha filmis “Kennedy intsident” peaosa mänginud briti näitlejat Ben Walton-Jonesi.

Ekraniseeringut on peagi võimalik näha voogedastusplatvormil. Nimelt esilinastub “Kuues saladus” voogedastusplatvormil Go3 juba 25. mail. 

Vaata reportaaž filmi esilinastuselt siit:

“Seitsmeste” reporter Karmen Mai Karus käis mõned kuud tagasi ka filmi võttepaigus ning uuris kuidas filmi tegemine edeneb. Vaata lähemalt videost:

Kommentaarid puuduvad