Tartu retrokõrts avab uksed juba varahommikul: nagu „Hommik Anuga”, ainult varem!

"Vaata, mis kell on!", võib keskmine inimene kosta, kui teha ettepanek 7.30 hommikul mõnda keldribaari sööma minna. Teadlikum tartlane aga mitte. "Läbi suve Taaviga" viib vaataja justkui ajakapslisse kinni jäänud, ent igati sõbraliku atmosfääriga kohta, kuhu inimesed väga erinevatel põhjustel varakult keha kinnitama satuvad.

"Näete, kuidas linn elab. Kell on hommikul 7.30 ja Tartu Ümarlaua baar on juba avatud ja ootab kliente," ütles Taavi. Esimene klient, keda Taavi kohtas, oli seal alles teist või kolmandat korda elus. Mis teda nii vara hommikul sinna tõi? "Mina olen rohkem nagu eelmises päevas veel," kostis vastuseks.

"Anu. Hommik Anuga, ainult varem," tutvustab perenaine ennast ja oma baari.

2001. aastast proua Anu ja härra Reinu poolt peetav Tartu Ümerlaua baar on hästi tuntud väga erinevat tüüpi inimeste seas. Sinna leiavad tee nii noored pidutsejad kui ka vanemad kohalikud.

Taavi uuris, mis motivatsioon on hommikul kell seitse baar lahti teha ja kes need inimesed on kes, sinna tulevad. „Ümberkaudu inimesed aeg-ajalt tulevad. Mõnel pea haige, on ka niisuguseid juhuseid. Mõni tuleb ja istub kauem. Mõni tahab süüa natukene hommikul," ütleb proua Anu, kelle baarist saab juba varahommikul muu hulgas mulgiputru, viinereid, praekapsast.

"Miks on baaripidamine mõnus?" uurib Taavi. „Kas ta mõnus on. Üks asi on käima lükata, teine asi seisma panna, see on veel raskem. Veel siiamaani veame, väike kohusetunne. Rahvas küsib ja on huvitatud. Kohalikud, kes lähedal elavad ja ka mitte lähedal, ütlevad, et võiks ikka veel vastu pidada,“ toob Anu välja.

Samuti ütles Anu, et  viimasel ajal on inimesed väga rahumeelsed. "Noored tulevad siia karjade viisi, aga nad on viisakad, kenad. Nad ei lõuga minuga ega sõima mind vanamutiks."

“Läbi suve Taaviga” on TV3 eetris juba täna kell 20.00 ning samuti saad seda vaadata TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad