Kristjan Jõekalda 51! Seniteadmata faktid armastatud telenäo kohta

Kristjan Jõekalda
Kristjan Jõekalda. Foto: TV3

Täna, 14. septembril tähistab oma 51. sünnipäeva telelegend ja saatejuht Kristjan Jõekalda. Kuigi mehe nägu ja hääl on tuttav pea igale eestimaalasele, teavad teda lähedalt vaid vähesed. Esitasime Jõekaldale 15 küsimust, et teda paremini tundma õppida!

Kui saaksid üheks päevaks kohad vahetada ükskõik kellega, kes see oleks ja miks?

Ma vahetaksin kohad oma kalli abikaasaga, et näha kas ma olen teinekord tõesti nii väljakannatamatu inimene, et ei taha temaga kohe mitte ühes ruumis ollagi.

Kas sul on mõni foobia?

Mul on foobiaid palju! Kunagi tegime nendest koguni saatesarja, kus püüdsin koos teiste foobikutega oma hirmudest vabaneda. Ja minu üllatuseks tuli välja, et on küll võimalik! Lihtsalt tuleb oma hirmudega pidevalt tegeleda, mitte neid vältida. Aga kuna olen piisavalt laisk, siis siiani tunnen ebamugavust ämblike, madude või koerte seltskonnas, ei roni kõrgetesse kohtadesse ja ka vette lähen alati vestiga (mis on ka mõistlik, kui ujuda ei oska).

Nimeta toit, mis tekitab sinus koduse tunde

Koduse tunde tekitavad kõik kodused toidud. Hakklihakaste, praetud kartul praemuna ja viineritega, frikadellisupp, miks mitte ka leivasupp või mannapuder. 

Nimeta toit, mida sa jälestad

Ainult üks toit – külm kaste kodujuustu, hapukoore, rohelise sibula ja kerge soolaga. Seda pakuti kunagi lasteaias ja siiamaani läheb sellele mõeldes süda pahaks. Ei mäleta täpselt, kuidas suutsin tol korral taldriku tühjaks saada, kas söötsin sisse mõnele rühmakaaslasele või kallasin sahtlisse, aga iga kord kui näen seda õudust, meenub ka lasteaed.

Kui sa võidaksid lotoga miljon eurot, mida sa teeksid?

Miljon eurot tähendaks seda, et ma ei teeks edaspidi mitte midagi. Nojah, kodulaenu maksaks ära ja siis helistaks Teedule ning tänaks teda toreda koostöö eest. Aga veedaksin ülejäänud elu rahus ja vaikuses perekonna ja sõpradega.

Mis on su elu motto?

Teed head, teed endale. Teed halba, teed ikka endale.

Kui sa peaksid homme ülikooli astuma, millise eriala sa valiksid?

Prooviksin sisse saada BFM-i, mingile teleerialale. Inimene peaks õppima ikka seda, mis talle meeldib. Ja mulle tele meeldib.

Koht, kuhu sa enne surma tahad jõuda?

Koju tahaks jõuda. Võõras kohas on väga üksik surra.

Viimane asi, mida sa telekast suure huviga jälgisid?

Olin nädala kodust ja televiisorist kaugel. Telefonist kah. Ei teadnud maailma ega Eesti asjadest mitte midagi. Kui koju tagasi jõudsin, vaatasin suurima mõnuga uudiseid. Pärast muidugi sain aru, et poleks vist pidanud tuju rikkuma.

Nimeta harjumus, millest tahaksid vabaneda

Mul on palju igasugu harjumusi, aga vabaneda ei taha ühestki. Harjumused teevadki inimesest selle, kes ta on. Ja mulle meeldib see, kes ma olen. Kui kellelgi teisel on minu harjumustega probleeme, no eks siis vaatame jooksvalt.

Nimeta kõige kallim asi sinu riidekapis

Ma arvan, et tööriided – need millega ekraanil virvendan, maksavad kõige rohkem.

Nimeta kolm asja, mille üksikule saarele kaasa võtaksid

Paat, grill ja külm õlu.

Kui sa peaksid olema loom, mis loom sa oleksid?

Pedas esimesel kursusel pidime valima endale looma, keda kehastada. Kes valis karu, kes lõvi või midagi muud. Mina valisin papagoi. Sellise uhkete sulgedega ja värvilise, kes korrutas kogu aeg ühte ja sama. No ju ma siis olengi selline, mis siin ikka muud arvata.

Mis on üks omadus, mida sa teistes inimestes ei salli?

Ma ei salli hoolimatust teiste inimeste suhtes. Sellised mina-maailmanaba ja mind-ei-huvita-inimesed ei ole toredad. 

Kas raha teeb õnnelikuks?

Vaata küsimust “Kui sa võidaksid lotoga miljon eurot, mida sa teeksid?” Kui vastusest loed välja, et ma oleksin võidu üle õnnetu, siis võib-olla ei teegi.  

Kommentaarid puuduvad