Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas teadsid? 7 üllatavat fakti saate “Ameerika tippmodell” kohta

atnm

Tõsielusari "Ameerika tippmodell" on taas Eesti teleekraanil ja seda saab näha TV3Life kanalist igal laupäeval kell 19.30. Tihti aga kogu tõde ekraanile ei jõua, mistõttu uurisime, millised on kõige üllatavamad faktid tõsielusarja kohta.

1. Mõnel päeval võib filmimine kesta kuni 22 tundi

Kuigi episoodid on lühikesed, võivad osalised veeta ligi 22 tundi kaamerate vaateväljas. Varasemad võistlejad on rääkinud, et neid filmiti sisuliselt suurema osa ajast ja neil ei lubatud isegi toast lahkuda, välja arvatud juhul, kui see oli seotud filmimisega.

2. Osalejad läbivad enne saates osalemist psühholoogi kontrolli

Psühholoogid kontrollivad võistlejaid enne saates osalemist. Seda põhjusel, et välja selgitada, kas potensiaalne osaleja suure pinge all (mis saates osalemisega kaasneb) ka tegelikult toime tuleb.

3. Osad modellid saavad saatesse läbi castingu, teised modellid tulevad saatesse personaalse kutse alusel

Enamik modelle peab läbima castingu (prooviesinemise- toim), et saatesse pääseda. Alguses kohtutakse saate produktsiooniga ning nemad otsustavad, kas kandideerija saab üldse võimaluse kohtunike ette astuda.

Mõned modellid aga otsitakse saate produktsiooni poolt ning kutsutakse saatesse.

4. Saates osalejad on ülejäänud maailma eest peidus

Saates osalemise ajal on võistlejad muust maailmast täielikult ära lõigatud. Neile keelatakse internetiühendus, telefonid ja isegi televisioon, et konfidentsiaalne informatsioon saate kohta ei lekiks. Seda tehakse ka selleks, et muuta kogu kogemus sürrealistlikumaks ja mängulisemaks osaliste enda jaoks. 

5. Modellid peavad ise toitu ostma ja valmistama

Kuigi võistlejad saavad elada nii-öelda unistuste kodudes ja kanda ilusaid riideid, ei pakuta neile hõbekandikul sugugi kõike. Modellid vastutavad oma toidu ostmise ja valmistamise eest. Nad kirjutavad ostunimekirjad ning neile tuuakse selle alusel poest toit, kuid oma poearve tasub iga osaleja ise. 

6. Kohtunikele ei öelda, mis modellimajas toimub

Kohtunikud näevad modelle ainult filmimise ajal üks kord nädalas ja kohtunikele ei räägita selle kohta, mis toimub muul ajal. Kuigi võistlejatel on lubatud kohtunikega väljakutsete või fotosessioonide ajal rääkida, ei tohi nad nendega liiga sõbralikuks muutuda ja maja saladusi paljastada.

7.  Saatesse pääsevad modellid ainult siis, kui neil on vähe kogemusi

Saatesse jõudvate modellide jaoks on palju kriteeriume, kuid üks kindel nõudmine on see, et modellidel peaks olema väga vähe kogemusi modellimaailmas. Nad ei ole huvitatud kellestki, kes on tegelenud modellindusega pikemat aega või teinud juba selleks ajaks mõne suurema ja olulise brändiga koostööd.