Eesti otsib Superstaari

toob teieni Kooker

Diana Toomingas: püüan inimeste silmis tuld süüdata, mitte lihtsalt mikrofoniga keset lava seista

Kaks aastat tagasi superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud rokitšikk Diana Maria Toomingas rääkis intervjuus TV3 portaalile oma bändist Di’Artist ning muusikaga seotud tulevikuplaanidest.

“Eesti otsib superstaari” kaheksandal hooajal võttis saatest osa toona 20-aastane, teistest osalejatest oluliselt erinev käreda häälega rokilaulja Diana Maria Toomingas, kes jõudis saates teise finaalini, kust ta koos teise kandidaadi Marten Põldmetsaga välja hääletati. Muusikaliste tegemistega jätkas ta aga hoogsalt edasi ning 2022. aasta kevadel nägi ilmavalgust tema bändi Di’Artist singel ning 2023. aasta kevadel järgmine lugu koos muusikavideoga.

Diana on tegelenud laulmisega umbes 7-8 aastat. „Alguses õppisin koos vokaalõpetajaga ning hiljem rock n’roll distortion’it juba ise kodus lauldes,” ütleb ta.

„Ma panin Di’Artisti kokku kohe pärast superstaarisaatest lahkumist. Otsustasin, et mul on vaja hästi kiiresti bänd kokku panna. Ma kirjutasin Instas, et come on, mul on vaja muusikuid ja esimesena kirjutas meie rütmikitarrist Martin mulle. Meil oli ainult üks proov ja kõik läks hästi, meie esimene kontsert oli Barbaris 2021. aasta novembris, full house. Esimesel kontserdil mängisime ainult cover’eid,” kirjeldab Diana. Hetkeseisuga on ilmunud kaks singlit, viimane neist nimega „Magdalena” ka koos muusikavideoga.

Peagi on oodata juba uut loomingut. „Ma ei julge veel täpselt öelda, aga septembris ilmub kolmas lugu ja ma väga loodan, et millalgi sügisel ilmub meie esimene album. Täiesti hull ja rock n’roll (naerab).”

Diana, kuidas sul viimasel ajal läinud on?

Meil on kõik super ja hästi, teeme tööd ja salvestame uusi lugusid. Kevadel avaldasime uue laulu „Magdalena” ja seoses sellega oli hästi palju esinemisi ja intervjuusid. Lisaks jõudsime ka Austriasse ja andsime seal kaks kontserti. Aasta teiseks pooleks on meil ka suured plaanid.

Meenuta palun veidi paar aastat tagasi “Eesti otsib Superstaari” kogemust.

See oli ülilahe saade ja hindamatu kogemus, mis andis mulle palju võimalusi. Muidugi ka keeruline, sul ei ole üldse aega magada ja puhata, sest koguaeg on mingid intervjuud, tantsud, proovid, filmimised jne. Väga lahe, aga samal ajal suur stress. Sa ei tea, sa kardad et mis juhtub nädala pärast. Kas jääd või sõidad koju.

Kuidas sa hindaksid, millega eelkõige torkad Eesti muusikamaastikul silma?

Minu energia. Ma püüan lavale minnes inimeste silmis tuld süüdata, mitte seista mikrofoniga nagu sammas keset lava. Ja minu hääl muidugi. Soomes on selliseid lauljaid pigem palju, aga Eestis vähe, rohkem on poplauljad.

Kas sul on ka n-ö päevatöö, millega tegeled?

Olen eravokaaliõpetaja. Käivad rohkem täiskasvanuid, aga ka lapsed. Varem olen töötanud nii barista kui ilukonsultandina.

Vaata Diana erinevaid ülesastumisi ka TV3 Play keskkonnast.

Kommentaarid puuduvad

Eesti otsib Superstaari

toob teieni Kooker