Armastatud näod ja vana legend: vaata, kes astuvad üles tänavusel EFTA galal

EFTA
Foto: Taavi Sepp/Kroonika

Juba sel reedel, 16. septembril toimub Alexela kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindade gala EFTA 2022, mille kavas on lisaks eelmise aasta parimate filmi- ja teletegijate auhindamisele ka põnev muusikaprogramm.

Galal esinevad R&B ja soulikuninganna Rita Ray ning raadiokuulajate lemmikud Púr Múdd ja Grete Paia. Lisaks astub üle pika aja taas esmakordselt suurele lavale Eesti hiphopilegend A-rühm.

Programmi juhib Tõnis Niinemets.

Pidulik galaõhtu toimub reedel, 16. septembril algusega kell 18.00 Alexela kontserdimajas.

Otseülekannet saab jälgida ETV ja ETV2 vahendusel.

Gala esimese osa otseülekanne algab ETV2 eetris kell 18.30.

Teise osa otseülekanne algab ETV-s kell 20.00 ja kolmas osa ETV-s kell 21.40.

EFTA gala toimub tänavu juba kuuendat korda – sel aastal esitati konkursile 148 tööd filmi- ja 113 tööd telekategoorias. Galal antakse välja kokku 30 auhinda, neist 15 filmi- ja 15 telekategoorias. Auhinnasaajad valib erialaspetsialistidest koosnev žürii.

Vaata kõiki filminominente SIIT!

Vaata kõiki telenominente SIIT!

Filmižürii valis perioodil 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini 2021 linastunud filmide hulgast  parima mängufilmi, dokumentaalfilmi, animafilmi ja lühifilmi. Auhinna saab ka parim režissöör, stsenarist, operaator, montaažirežissöör, helirežissöör, helilooja, filmikunstnik, kostüümikunstnik ning parim nais- ja meesnäitleja. Aasta tegija tiitliga tunnustatakse silma paistnud filmiprofessionaali, keda ei ole filmiauhindade statuudi järgi võimalik nominendiks esitada teistes kategooriates (nt grimmikunstnik, kostümeerija, rekvisiitor, valgusmeister vms).

Teležürii annab auhinna parima teleseriaali, tõsielusaate, päevakajasaate, meelelahutussaate ja erisaate kategoorias. Valitakse ka parim ajakirjanduslik lugu, parim intervjueerija, reporter, meelelahutussaate juht ning parim nais- ja meesnäitleja sarjas. Aasta uue tulija tiitli saab 2021. aasta jooksul esmakordselt eetrisse jõudnud uus saade, saatesari või teleseriaal. Aasta sisulooja tiitlile kandideerivad produtsendid, stsenaristid, toimetajad, lavastajad või heliloojadning aasta vormilooja tiitlile operaatorid, monteerijad, režissöörid, helirežissöörid, valgustajad, grimeerijad, kunstnikud või stilistid. Auhinnaga „Panus Eesti televaldkonda“ tunnustatakse eelmisel aastal silma paistnud professionaali, kelle töö on rikastanud televaldkonda ja aidanud seda edasi arendada.

Esimest korda saab sel aastal osaleda ka rahvas, kes valib sotsiaalmeedias välja publiku lemmik mängufilmi ja teleseriaali.

EFTA konkursi eesmärk on väärtustada Eesti kino- ja teletööstuse kõrget loomingulist ja teostuslikku taset ning originaalsust. Konkursil saavad osaleda Eesti mängu-, dokumentaal, anima- ja lühifilmid, mis on esilinastunud kinos või rahvusvahelisel festivalil ajavahemikus 1. jaanuar kuni 31. detsember 2021. Televaldkonnast saavad osaleda kõik kodumaised saated ja sarjad, mille uued osad on olnud eetris ajavahemikus 1. jaanuar kuni 31. detsember 2021. Konkursile saavad filmiauhinna kategooriatesse kandidaate esitada produtsendid või nende poolt ametlikult määratud isikud, teleauhindade kategooriatesse telekanalid. Nominente võivad esitada ka erialaliidud ja filmivaldkonna professionaalid.

Eesti filmi- ja teleauhinnad 2022 gala peakorraldaja on Eesti Filmi Instituut. Toetajad on ERR, Eesti Kultuurkapital, Elisa, Telia, partnerid Inspira, ETV, ETV2, Kanal 2, TV 3, Liviko, ID Production ja Agenda PR.

Kommentaarid puuduvad