Traagiline lugu! Ravimatut haigust põdev nelja lapse ema peab perega elama eluohtlikus korteris

Mailise perekond vajab hädasti abi
Mailise perekond vajab hädasti abi — FOTO: TV3

Nelja lapse emal Mailisel diagnoositi paar aastat tagasi ettearvamatu kuluga raske haigus. Sellest hoolimata on see vapper nelja lapse ema ostnud omale kodu ning seda jõudumööda remontinud. Ühest suurest ning ohtlikust veast, mis korteri igas toas vastu vaatab, pole pere aga oma jõududega jagu saanud.

Tamsalus, ühes täiesti tavalises paneelikas elab Mailis oma nelja lapsega. 
Korter on avar ning igal lapsel on oma tuba. Perega koosolemiseks on mugav elutuba, kõik on puhas, armas, hubane. Pereliikmete nimekirjas on hamster ja koergi. See kõik on Mailise jaoks olnud ühe väga suure unistuse täitumine, kuid selle pere lugu on muret täis ning lahendust ei paista.

2019. aasta alguses diagnoositi Mailisel sclerosis multiplex ning alates sellest hetkest ei ole nende elu enam endine olnud. Salakaval ravimatu haigus, mis kahjustab närvisüsteemi, tähendab seda, et keegi ei tea, mis homne toob. Kas ma saan hommikul rääkida või seisan püsti? Seda Mailis ei tea ning nii on välistatud töölkäimine. Raamatupidajamistööd saab naine kodust teha, kuid mahukaks (ning tulutoovaks) tööks tervist lihtsalt ei ole.

Algselt tühja karbina seisnud korterit on lähedaste abiga jõudumööda remonditud. Pea 100% sisustusest on puhta muidu saadud – olla vaid internetis otsimise ja järgisõitmise vaev. Tapeetide lõpumüügilt leituga on iga laps saanud vahva toa, ent igas selles vahvas toas varitseb selge terviseoht. Vanu aknaid, mis sooja ei pea, on ehitusvahuga kuidagi kohendatud. Ventilatsioon puudub ning seintel vohab tervist tappev hallitus. Akende vahetuseks vahendeid ega jõudu aga pole ega tule.

“Abikäe” tiim saadab pere puhkusele ning koos lahkete toetajatega lahendab kodu suurima mure. Ikka selleks, et emme kestaks ning kõigi tervis vastu peaks. 

Vaata fotosid Mailise perekonna korterist enne remonti!

Vaata “Abikäe” saadet TV3s täna kell 21.35!

Kommentaarid puuduvad