Reklaam sulgub sekundi pärast

7 üllatavat fakti, mida sa “Üksinda kodus 2” filmi kohta veel ei teadnud

"Üksinda kodus 2" — FOTO: Kaader filmist

Juba täna õhtul on TV3s legendaarne jõulufilm "Üksinda kodus 2", kus Kevin kogemata perepuhkuselt kõrvale jääb ja New Yorki satub. Selle puhul toome välja 7 toredat fakti, mida sa seni veel ei teadnud!

1. Filmimiskohad: Kuigi filmi tegevus toimub New Yorgis, filmiti paljud stseenid tegelikult Chicagos, nagu ka esimene film. Duncani mänguasjapoe stseenid on näiteks filmitud hoopis Chicagos Rookery hoones.

2. Plaza hotell: Kevin peatub New Yorgis Plaza hotellis, mida on kasutatud paljudes filmides. Hotell lubas kohapeal filmida ja vastutasuks nõustusid filmitegijad hotelli tasuta jõulukaunistustega ehtima.

3. Tuntud näod ekraanil: Režissöör Chris Columbus esineb taustanäitlejana mänguasjapoes. Lisaks on filmis põgusalt näha ka Donald Trumpi, kellele kuulus tol ajal Plaza hotell.

4. Kassettmängija: Filmis kasutab peategelane Kevit kassettmängijat, millega saab ka helisid salvestada. Kuigi päriselus seda vidinat toona ei eksisteerinud, tekkis peale filmi nende järele tohutu nõudlud, mistõttu loodigi selline seade päriselt.

5. Macaulay Culkini palk: Kevin McCallisterit kehastanud Macaulay Culkinist sai esimene lapsnäitleja, kes teenis oma rolli eest miljon dollarit.

6. Kustutatud stseen: Filmist kustutati stseen, kus Kevin külastab kaksiktornide vaateplatvormi, sest pärast 11. septembri rünnakuid omandas see hoopis teistsuguse tähenduse.

7. Kevini hotelliarve: Ühes stseenis tellib Kevin endale hotellituppa ohtralt head ja paremat, mille arve oli kokku 967 dollarit. Selle eest sai ta šokolaadikooke, vanilje- ja maasikajäätist, kirsse, pähkleid, vahukomme, karamelli-, maasika- ja šokolaadisiirupit ja muud maitsvat.

"Üksinda kodus 2" on TV3s täna kell 20!

Kommentaarid puuduvad