Top 3 seiklusi täis riigid – millist järgmisena külastada?

Sisuturundus

Unsplash.com
Rio de janeiro — FOTO: Unsplash.com -Agustin Diaz Gargiulo

Seiklusreisid on mitmekesine ja dünaamiline kontseptsioon, mis võib võtta erinevaid vorme, lähtudes individuaalsetest eelistustest ja huvidest. See kõik seisneb ainulaadsete ja põnevate kogemuste otsimises, mis nihutavad isiklikke piire ning pakuvad uurimis- ja avastamistunnet.

Adrenaliinisõltlaste jaoks pakuvad intensiivset põnevust ekstreemspordialad, nagu langevarjuhüpped, benji-hüpped, paraplaaniga hüppamine, baashüpped ja trosslaskumine. Kuid sellised pakkumised ei ole alati olemas teenustena kõikides sihtriikides. Selleks, et leida endale sobiv sihtkoht, tuleb esmalt leida just see tegevus ja seiklus, mida kogeda soovitakse. Vaid sel juhul saab otsida juba riiki, kuhu suunduda. 

Seikluseks raha säästmine nõuab hoolikat planeerimist, distsipliini ja pühendumist. Siin on mõned sammud, mis aitavad teil eelseisva seikluse jaoks tõhusalt raha säästa.

Seadke selged eesmärgid: määrake oma seikluse täpne maksumus, sealhulgas transport, majutus, tegevused ja kõik lisakulud. Selge eesmärgi omamine annab teile eesmärgi, mille nimel töötada.

Eelarve: koostage üksikasjalik eelarve, mis kirjeldab teie igakuiseid sissetulekuid ja kulusid. Tehke kindlaks valdkonnad, kus saate kulutusi kärpida või vähendada, et eraldada rohkem raha oma seikluste säästmiseks. 

Avage sihtotstarbeline kogumiskonto: kaaluge spetsiaalselt oma seiklusfondi jaoks eraldi säästukonto avamist. See võib aidata teil hoida oma reisisääste tavakuludest eraldi ja vähendada kiusatust neid vahendeid kasutada. Sihtotstarbeline laen, krediitkaart või tarbimislaen on samuti võimalus rahastada oma seiklust. 

Top 3 seiklusi võimaldavad riigid

Brasiilia

Brasiilias asub märkimisväärne osa Amazonase vihmametsast, pakkudes võimalusi džunglimatkadeks, metsloomade vaatlemiseks, linnuvaatluseks ja isegi džunglimajades ööbimiseks. Külastage suurejoonelist Iguazu juga, mis ulatub Brasiilia ja Argentina piirini. Avastage radasi, mis viivad teid joa lähedale, ja kogege paadireise, mis viivad teid koskede lähedale. Pantanal on maailma suurim troopiline märgala ja bioloogilise mitmekesisuse leviala. See on fantastiline sihtkoht metsloomade entusiastidele, pakkudes võimalust näha jaaguare, kaimaneid, kapibaarasid ja mitmesuguseid linnuliike. Rio de Janeiro ikoonilised maastikud, sealhulgas Sugarloafi mägi ja Tijuca mets, pakuvad hingematvaid vaateid põnevaks deltaplaaniks ja paraplaaniks.

Uus-Meremaa

Uus-Meremaad peetakse sageli seiklusreiside üheks peamiseks sihtkohaks ja seda mõjuval põhjusel. Riigi mitmekesised maastikud, vabaõhutegevused ja pühendumus säästvale turismile muudavad selle sihtkohaks seikluseotsijatele ja loodushuvilistele. Alates lumistest mägedest kuni lopsakate metsade, põliste järvede ja imeliste rannajoonteni – Uus-Meremaa vapustav loodusmaastik on ideaalne taust paljudeks seiklustegevusteks. Maailma esimene kaubanduslik benji-hüppeorganisatsioon, Kawarau Bridge Bungy Queenstownis, pani aluse adrenaliinisõltlastele, kes otsivad unustamatut elamust. Oma ulatusliku rannajoone ja selgete vetega Uus-Meremaa pakub võimalusi surfamiseks, sukeldumiseks, snorgeldamiseks, meresüstadeks ja purjetamiseks.

Kanada

Kanada on oma tohutute ja mitmekesiste loodusmaastike tõttu tõepoolest kuulus metsikute seikluselamuste pakkumise poolest. Alates karmidest mägedest kuni põliste metsadeni, laiaulatuslike järvede ja kaugete kõrbealadeni – Kanada pakub ideaalset keskkonda neile, kes otsivad autentseid ja maalähedasi seiklusreise. Kanada on suuruselt teine riik maailmas ning suur osa selle maast jääb puutumatuks ja metsikuks, pakkudes uurimiseks suuri puutumatuid põlisloodusalasid. Kanada põhjapoolsed piirkonnad, sealhulgas Yukon, Loodealad ja Nunavut, pakuvad võimalust kogeda kauget Arktika külmkõrbe, kus on selliseid tegevusi nagu koerte kelgutamine, jääpüük ja virmaliste vaatlemine. Kanada rannikualad, sealhulgas Briti Columbia ja Newfoundland, pakuvad erakordseid võimalusi süstaga sõitmiseks merel fjordides, rannikualadel ja karmidel rannajoontel.

Kommentaarid puuduvad