Digiturundus online kasiino näitel

Sisuturundus

kasiino
Pexels.com

Tänapäeva noored veedavad iga päev tunde sotsiaalmeedias. Aga mitte ainult noored. Suured korporatsioonid on asja nii leidlikult üles ehitanud, et meie kohta kogutakse andmeid 24 tundi ööpäevas 7 päeval nädalas.

Mida enam me nutiseadet näpime, seda rohkem andmeid Facebook, Google ja kõik teised rakendused meie kohta koguvad ja analüüsivad. Nii on tagatud, et meie mõttemaailmast ja eelistustest luuakse päris täpne arusaam ning suudetakse pakkuda võimalikult huvipakkuvat sisu.

Tänapäeva virtuaalreaalsus

Võib-olla olete isegi kuulnud nalju, et ilma Youtube kanalita või tõsiseltvõetava virtuaalse profiilita poleks sind nagu olemaski. See on muidugi liialdus, kuid päriselt nii-öelda enese kuuldavaks tegemiseks on tõepoolest virtuaalmaailm muutunud asendamatuks tööriistaks. Kuidas siis nendes tingimustes kohaneda? 

Tegelikult ei ole kellelgi mingit sundlust ennast virtuaalse maailmaga kuidagi rohkem siduda lihtsalt sellepärast, et kõik teised seda teevad. Võib-olla teeb see elu lihtsamaks ja toob isegi isiklikku kasu, kuid juba praegu on välja toodud palju miinuseid, mis liigset interneti tarbimisega kaasas käivad.

Elus tuleb teha ikkagi seda, mis pakub enesele rõõmu ja rahuldust. Mõne inimese jaoks on see hoopis näiteks looduses aja veetmine või sõpradega millegi vahva koos tegemine.

Vaba aeg netimängudel

Internet ei pea olema kindlasti ka mitte töö või enda digiturunduse profiili ülesehitamise jaoks. Neits saab ka niisama vahel lõbusalt aega veeta ilma, et ise üldse mõtlema peaks. Heaks näiteks on veebimängude platvormis. Osad neist pakuvad muuseas ka võimalust pärisraha peale panuste tegemiseks. Seda muidugi alates 21- eluaastast.

Huvitav fenomen Eesti netikasiinode maailmas on näiteks Kingswin kasiino. Tegemist on platvormiga, mis tegutseb Eestis juba alates 2008. aastast. Tol ajal oli aga Eesti hasartmänguseadus alles välja töötamata ning ametlikke tegevuslubasid oli äärmiselt keeruline saada.

2012. aastal sai Kingswin Eesti ametliku tegevusloa ning on sellest ajast olnud teenäitaja krüptomaksete valdkonnas. Peaasjalikult ollakse tuntud selle poolest, et mängijad, kes ostnud omale Bitcoine, saavad seda virtuaalvaluutat kasutada ka mängudel panuste tegemiseks.

Hasartmängu reklaam Eestis

Viimase paari aastaga on Eesti reklaamimaastik muutunud tundmatuseni. Pole mingi saladus, et globaalse haardega firmad nagu Facebook ja Google haukavad reklaamitööstuse pirukast juba väga suure tüki. Kohalikud ajalehed ja muud meediaväljaanded peavad sageli jääma tühjade pihkudega.

Kasiinoreklaam ja seadused

Kuidas on lood aga internetikasiinodega? Selles osas on lood natuke teised. Facebookis, Instagramis või Google lehtedel on päris karmid tingimused, mis puudutab hasartmängu reklaami.

Tegemist on tundliku teemaga ja suured korporatsioonid ei taha võtta riske, mis kaasneb tundliku valdkonna reklaami lubamisega. On ju nii, et igas riigis on oma seadused ja rahvusvahelised reklaamifirmad ei saa kunagi olla 100% kursis kõigi regulatsioonide ja seadustega.

Kui tõele au anda, siis mis puutub hasartmängude reklaami Eestis, siis on see endiselt väga hall ala. Jah, Hasartmänguseaduse dokument sätestab üsna konkreetselt, kus ja kuidas tohib raha peale mängimist promoda. Reaalsus on aga teine ja sageli kompavad kasiinod regulaatori taluvuspiire.

Partnerlehed ja lisainfo

Lõpuks on kujunenud välja nii, et online- ja maapealsed kasiinod ei teegi endale ise enam reklaami. Tehakse koostööd sisuloojate ja digiturunduse agentuuridega, kes ise mänge ei paku, aga oskavad tavainimese jaoks riskid ja võimalused kenasti lahti seletada. Hea ülevaadete portaal on Tasuta Boonus, mille nimi on päris pretensioonikas, kuid mille sisu keskendubki Eesti õnnemängude maailma sisekaemusele. Kui tekib huvi, kuidas on see kõmuline meelelahutussektor üles ehitatud ja millised on viimased uudised ja uuendused, siis Tasuta Boonus lehel leiad ajakohast infot konkreetsete näide varal.

kasiino
Kingswin.com

Kommentaarid puuduvad