Modernsed riidekapid, mis näitavad sinu stiili ja isikupära

Riidekapid
Riidekapid — FOTO: 1A.ee

Kui sisustad uut magamistuba, siis on riidekapp möödapääsmatu ost. Korralik riidekapp loob toast viimistletud mulje. Riidekapid on tänapäeval väga mitmekülgsed, sobides ka moodsa sisekujundusega. Vaatame lähemalt, kuidas valida riidekappi ja toome ka viis näidet, millised vastupandamatud modernsed riidekapid on olemas. 

Kuidas valida riidekappi?

Kuna turul on tõesti väga palju erinevaid mudeleid, võib uue riidekapi valimine päris keerukas olla. Küll on aga mõned põhitõed, mille peale võiks enne ostu sooritamist mõelda.

Suurus ja mahutavus

Alustada võiks mõõtudest. Arvesta, kui suur kapp mahub sinu tuppa või millise ala soovid riidekapi jaoks eraldada. Kui tegu on kitsa ruumiga, ära unusta ka uste peale mõtlemast. Enamus riidekapid on tavaliste lahtikäivate ustega, mis võtavad avanedes samuti ruumi, seega tasub vajadusel kaaluda lükandustega riidekappi.

Pea meeles, et suur kapp ei tähenda automaatselt paremat mahutavust. Kuna kõigil on erinev stiil, siis mõnel on vaja rohkem stangeruumi, teisel suuri ja mahukaid riiuleid või sahtleid. Mõtle hoolikalt, milline riidekapp on sinu stiili ja riiete jaoks vajalik.

Materjal

Riidekapid valmistatakse väga erinevatest materjalidest. Täispuidust riidekapid on muidugi klassika, aga rohkem on levinud puitlaastplaadist või melamiinplaadist tehtud mööbel, mis on viimistletud näiteks puidumustrilise spooniga või lihtsalt lamineeritud. Spoon ja lamineerimine võimaldab kappe teha erineva värvi ja stiiliga.

Välimus

Magamistoa mööbel võiks omavahel kokku sobida, seega vali riidekapid, mis on sarnased su voodile ja muule mööblile. Ühtlane stiil muudab magamistoa kaunimaks ja harmoonilisemaks. 

Millise välimusega riidekapid sobivad ühte modernsesse koju? Päris ühtset vastust sellele muidugi ei ole, kuid rääkida saab üldistest trendidest. 

Modernne mööbel on tihtipeale hele, eriti on eelistatud erinevad valged toonid, kuna need on neutraalsed ja neid on lihtne ülejäänud interjööriga sobitada. Kuid välistatud ei ole ka puidumuster, eriti kui see on valgega kombineeritud. Tihti valitakse viimistluseks kõrgläige või peeglitega lükanduksed. 

Viis riidekappi, mis püüavad pilke

Nüüd, mil on olemas väike ülevaade sellest, mida riidekapi valimisel silmas pidada, toome välja riidekapid, mis sobivad ideaalselt modernse sisekujundusega koju. 

Azteca Trio

Riidekapid
Riidekapid — FOTO: 1A.ee

See klassikaline kolme uksega riidekapp sobib kui valatult modernse sisekujundusega. Puitlaastplaadist valge kõrgläikega riidekapp sobib nii magamistuppa kui ka koridori. Kapil puuduvad väljaulatuvad käepidemed, need on kappi süvistatud. Hinged on muudetud eriti vaikseks.

Riiulid on sügavad ja mahutavad hästi. Samas on ka riidepuude jaoks piisavalt ruumi ning lisariiulid on üleval ja all muude rõivaste või jalanõude hoiustamiseks.

Kalune Design Elif 416

Riidekapid
Riidekapid — FOTO: 1A.ee

Kui otsid oma magamistuppa midagi modernset, aga samas romantilist, siis on see riidekapp just sulle! See valge kapp on kauni ja omapärase viimistlusega, püüdes kindlasti kõigi pilke. Kuigi see näeb välja nagu oleks kapp täispuidust, on tegelikult materjaliks puitlaastplaat.

Lisaks on tegu ka väga mahuka kapiga. Riiete riputamiseks mõeldud osasid on lausa kolm, üks suurem ja kaks madalamat, näiteks särkide jaoks. Riiulid on laiad ja kõrged. Lisaks on väiksemate asjade hoidmiseks ka kaks väljatõmmatavat sahtlit.

Nepo Plus

Riidekapid
Riidekapid — FOTO: 1A.ee

See kapp oma valge ja tumepruuni kooslusega sobib imehästi magamistuppa, kus ülejäänud mööbel on tumedamast puidust, tuues oma heledusega interjööri tasakaalu. Tegu pole väga suure ja massiivse riidekapiga, nii et seda on lihtne ka väiksemasse ruumi mahutada.

Nepo Plus on ideaalne inimesele, kel on palju kleite, kostüüme, triiksärke või pintsakuid, sest sel on suur riiete riputamiseks mõeldud osa. Muidugi on ka üleval riiul ning lisaks kaks sahtlit. Sellise ruumijaotuse tõttu sobib see kapp imehästi ka koridori või esikusse üleriideid hoidma.

Kalune Design BA108 – 2067

Riidekapid
Riidekapid — FOTO: 1A.ee

Oma välimuselt meenutab see eelmist kappi, olles samuti valge ja pruunide külgedega. Samuti on siin palju ruumi riidepuudel rippuvate riiete jaoks. See Kalune Design’i riidekapp on laiem ja veidi madalam. Riiuliosad ja sahtlid on suuremad, mahutades veelgi rohkem. Lisaks on sel mugavad ümarad nupud. 

Diego

Riidekapid
Riidekapid — FOTO: 1A.ee

Kui soovid oma modernsesse koju veidi rustikaalset hõngu tuua, kuid ei taha päris männipuidust kappi, siis on Diego hea valik. Lamineeritud puitlaastplaat jätab mulje nagu tegu oleks puiduga, kuna kapil on üsna realistlik tammepuidu muster.

Lisaks on sel liuguksed, mis tähendab, et see sobib ka veidi kitsamatesse oludesse. Üks pool kapist on peegel, mis muudab selle riidekapi eriti praktiliseks. Eraldi peeglit pole vajagi osta.

Ka sees on ruumi palju, kuna tegu on sügava kapiga. Keskel on ruum rippuvate riiete jaoks ja külgedel on laiad ja kõrged riiulid. Sinna kappi mahub üsna hõlpsasti kogu garderoob.

Modernsed riidekapid

Kokkuvõtteks võib öelda, et riidekapi ostmisel on oluline eeltöö. Arvesta, kui suurt riidekappi vajad ja milline sisu on oluline – kas kasutad rõivaste hoidmiseks pigem riidepuid või vajad suuri riiuleid. Oluline on ka väline viimistlus.

Suur valik erinevaid riidekappe, mis sobivad erinevatesse ruumidesse ja interjööridesse leiad müügilt 1a.ee veebikaubamajast. Vaata ja veendu ise – ehk leiad just nii oma modernsesse koju uue ja stiilse riidekapi! 

Kommentaarid puuduvad