Kuidas valida laste koolikotid, mis on päriselt ka vastupidavad?

Sisuturundus

Koolikotid
Foto: Pixabay

Suve lõpp on kooli minevate laste vanematele sageli stressirohke periood, sest kooliasjade nimekiri on pikk ning leida just need õiged koolitarvikud, ei ole nii lihtne ülesanne.

Värvipliiatseid, vihikuid ja joonistamistarvikuid müüakse igas suuremas kaupluses ning enam ei pea ootama spetsiaalset koolilaata nagu vanasti, vaid saab kiirelt ja mugavalt koolitarvikud lausa möödaminnes ära osta. Loe ka nippe, kuidas leida soodsad koolitarbed. Keerulisem on ehk valida riideid koolis käimiseks (juhul, kui koolis ei ole ette nähtud kohustuslikku koolivormi) ja jalanõusid. Rääkimata sellest, kuidas leida just selline laste koolikott, mis peab vastu ja on ergonoomiline.

Kuidas valida parim laste koolikott?

Selleks, et valida lapsele parim koolikott, tuleb mõelda järgmisele:

  • kas valida klassikaline laste koolikott või mõne tuntud spordibrändi seljakott?
  • kui vanale lapsele on koolikotti vaja?
  • milline on sinu lapse lemmikvärv? Kas soetada tasuks neutraalsetes toonides seljakott, mis ei lähe kunagi moest või valida midagi, mille valb sinu laps ise?
  • milliseid funktsioone ja lisasid ootad sellelt: kas selleks on mitmed mahukad taskud, reguleeritavad rihmad või midagi muud?

Valiku tegemisel tuleb esmalt mõelda sellele, kui vanale lapsele ja mis eesmärgil kotti vaja on. Koolikott esimese klassi lapsele või koolikotid noortele on väga erinevad nii suuruse, välimuse kui ka mugavuse poolest. Müügilt võid leida nii laste koolikotid kui ka laste seljakotid. Seljakotid ei pruugi olla selliste funktsioonidega, mida ootad korralikust laste koolikotist. Seetõttu tuleb alati veenduda, et seljakott, mis on mõttes soetada, vastaks kõikidele sinu lapse soovidele ja vajadustele. Suures valikus tooteid leiad nii Hansaposti kui ka Kaup24 veebipoest. Kui erinevate kottide vahel on raske valida, piilu ka soovitusi, kuidas valida seljakotti.

Esimese klassi minevale lapsele on soovituslik osta kas ranits või ergonoomiline koolikott, mis toetab lapse selga ja mida on mugav seljas kanda, sest raskus jaotub kogu seljale ühtlaselt. Näiteks Kaup24 veebipoes on müügil suures valikus Herlitz koolikotid, mis on ergonoomilised ja kerged. Soovitusi, kuidas valida just esimese klassi lapsele sobiv ranits, leiad siit.

Eelkõige väiksemate laste puhul oleks hea, kui koolikotil oleks palju sahtleid ja vahesid, et laps saaks kiiresti ja lihtsalt õiged asjad sellest üles leida. Lisaks võiks sellega juba kaasas olla ka väiksem kott, kuhu saab sisse panna kas kehalise kasvatuse tunniks vajalikud asjad või vahetusjalanõud.

Kindlasti on erinev see, millised koolikotid poistele, ja millised tüdrukutele, meeldivad. Üldiselt on tüdrukute eelistuseks roosad ja lillad värvitoonid ning ükssarvikute ning printsesside motiivid. Poistele meeldivad pigem tumedamates või sinakas-hallikates toonides koolikotid. Viimasel ajal on populaarseks muutunud ka videomängude (näiteks nagu Fortnite) temaatilised koolikotid ja seljakotid.

Vanemate laste koolikotid ei pea olema just ergonoomilised, kuid kindlasti tuleks ka sellisel juhul valida siiski kergemad ja mugavamad variandid, sest iga õppeaastaga suureneb õpikute ja vihikute hulk, mida tuleb igapäevaselt kaasas kanda. Osad koolid võimaldavad õpikuid ka kooli jätta, kuid vaatamata sellele on võivad need olla liiga rasked.

Nii väikelaste kui ka suuremate laste ning noorukite koolikotil või seljakotil võiks olla helkurid, mis muudavad lapse või nooruki liikumise ka pimedal ajal turvaliseks. Helkur kipub pahatihti ununema, kuid pimedat aega on Eestis palju, mistõttu kotil olevad helkurid teevad lapse liikumise autojuhtidele nähtavaks ja lapse koolitee ohutumaks.

Kui lastele koolikotid ja seljakotid on valitud, siis vaata ka üle kodusisustus, et kõik oleks uueks kooliaastaks olemas.

koolikotid

Kommentaarid puuduvad