Reklaam sulgub sekundi pärast

EKSPERT SOOVITAB: Kuidas pikendada oma suveõhtuid

Sisuturundus

talveaed
talveaed — FOTO: Aprofiil.ee

Talveaed on mõnus laiendus elutoale, mis annab suurepärase võimaluse nautida rahulikult hommikukohvi või pikendada suveõhtu nautimist siis, kui väljas väljas olev ilm seda enam ei soosi. Ka Eestis lähevad talveaiad järjest populaarsemaks, seetõttu toome teieni olulise, millega talveaia rajamise puhul võiks arvestada.

Mis on talveaed?

Talveaed on nii-öelda klaasist maja, mille katus ja seinad on klaasist ning klaasseinad üldjuhul klaaslükandustega avatavad. Eestis populaarseimad on külmad talveaiad, mis on ühekordsete klaasidega ning mis on ühest või mitmest küljest maja seina külge kinnitatavad ehitised. Talveaedasid on võimalik ehitada ka eraldiseisvaid. Niinimetatud külma talveaia saab paigaldada otse terrassile ja see pikendab oluliselt välihooaega, sest päikese poolt mõnusalt soojaks köetud talveaias saab näiteks kohvi nautida soojematel talvepäevadel.

Järjekorrad talveaedade ehitajate juures pikenevadki ajal, mida kõrgemalt päike käima hakkab, sest siis avastatakse õues olemise võlu. Kuid tegelikult on talveaedade ehitamiseks hea aeg just sügis-talv, kuna siis on madalhooaeg ja järjekorrad ei ole nii pikad ning madalhooajal tellitud talveaedade hinnatase on ka soodsam tipphooajast.

„Üldiselt ei mõelda sügis-talvel talveaia ehitamisele ning siis, kui ilmad ilusamaks lähevad, hakatakse mõtlema talveaedadele ja terrassiklaasidele, kuid siis on nõudlus juba suurem ja järjekorrad lähevad pikemaks ning hinnad on kallimad,“ rääkis pikaaegse talveaedade valmistaja A-Profiil turundusjuht Tenar Liiv. Tema sõnul ongi ideaalne aeg talveaia ehitusega pihta hakata sügisel, et saada talveaed valmis soodsamalt ja ka õigeks ajaks.

talveaed
talveaed — FOTO: Aprofiil.ee

Soojad talveaiad koguvad populaarsust

Kui seni on tellinud A-Profiili kliendid valdavalt külmasid talveaedasid, siis viimasel ajal koguvad kiiresti populaarsust ka soojad talveaiad, kuna nende näol on sisuliselt tegu juba lisatoaga, mis on soojapidavate pakett-klaasidega ja mida võib kasutada aastaringselt mistahes otstarbel.

Soojade talveaedade rajamisel tuleb aga arvestada suurema väljaminekuga, kuna nende maksumus on ligi kaks korda suurem, kui külmadel talveaedadel, kuid samas saab soojas talveaias muretult aega veeta aastaringselt. Muide, seda saab teha ka külmades talveaedades, kuid siis tuleb seal kasutada kas soojuskiirgureid või isegi õhksoojuspumpa. Kuid isegi kui lisakütet ei lisata, on külmal talveaial lõpututult kasutusvõimalusi.

talveaed
talveaed — FOTO: Aprofiil.ee
talveaed
talveaed — FOTO: Aprofiil.ee

Kuid talveaiad pole ainukesed A-Profiili tooted. Kaugel sellest! Ettevõte pakub erinevaid klaas-alumiinium avatäiteid alates akendest kuni soojapidavate pakett-klaasidega klaaslükandusteni ja hiljuti lisandusid ettevõtte tootevalikusse ka majade välisuksed, mida on võimalik disainida ja isikupärastada väga laialdaste valikutega vastavalt just enda soovidele. Klaas-alumiinium lahenduste kasutusvõimalused hoonete juures on laiad: nendega saab rajada tavalisi klaasist piirdeid, kui ka motoriseeritud kõrgust reguleeritavaid piirdeid, aknaid, katuseaknaid, klaaslükanduksi nii külmasid, kui ka soojasid pakett-klaasidega, voldikuksi, käenduvaid uksi, nii külmasid, kui ka soojasid.

talveaed
talveaed — FOTO: Aprofiil.ee

Mida arvestada talveaia valikul?

Talveaedade pakkujaid on rohkelt – kuidas siis valida õige toode? Siinkohal tasuks uurida toodete päritolu. „Paljud vahendavad välismaal toodetud talveaedasid, kuid A-Profiil toodab oma Pärnumaal asuvas tehases kõik talveaiad ise. Lisaks on neil enda välja töötatud terrassiklaaside süsteem ehk Eesti toode, mitte Hiina, Poola, Leedu või mis iganes riigi oma. Samuti on suureks plussiks teiste ees terviklahenduste pakkumine: kui on vaja, siis rajatakse ka terrass alla, tehakse üks sein puidust, võtame unikivi lahti või paigaldatakse see ning tehakse mis iganes kaasnevat tööd, et talveaed koos vihmaveesüsteemiga korrektselt ja hästi paigaldatud saaks,“ selgitas A-Profiili müügijuht Tever Liiv.

Talveaed suurepärane viis suveõhtu pikendamiseks ning looduse nautimiseks aastaringselt, uuri talveaia rajamise võimaluste kohta juba täna. Vaata tellimisvõimalusi SIIT.

Tutvu talveaia võludega ka galeriist: