Reklaam sulgub sekundi pärast

Vandeadvokaat Paul Keres: kohtus kaotamine on peaaegu et füüsiliselt valus

Vandeadvokaat Paul Keres video-podcast'is
Vandeadvokaat Paul Keres video-podcast'is "mis toimub?" — FOTO: Kuvatõmmis videost

Vandeadvokaat Paul Keres ütles oma tööst rääkides, et lisaks mõttetööle ja kirjutamisele tuleb omakeskis vahel ette ka ropendamist. Kohtus kaotamine on alati ebameeldiv ja annab hoobi ka egole, kuigi paljud seda tunnistada ei taha.

Andrei Zevakini ja Robin Valtingu juhitavas video-podcast'is käis külas eesti vandeadvokaat Paul Keres, kellega räägiti nii kohtulahingutest, Mailis Repsi kohvimasinast, krüptoskandaalist kui ka paljust muust.

"Me tegeleme seal mõtlemisega, kirjutamisega... ropendamisega vahetevahel. Aga mitte avalikult. Ja ma ei ütle, mida me ropendame. Aga vahetevahel kui tundub, et õigusriik läks nihu," ütles otse töölt tulnud vandeadvokaat Paul Keres enda üldise tööstiili kohta kontoris. Oma tööd kirjeldas Keres väga muutlikuna, kus rutiinil kohta ei ole.

Tunnistaja sundimine karistuse ähvardusel tõtt rääkida ei ole Kerese sõnul sugugi kerge. Samuti tõi ta välja, et oma töö puhul ärritab teda kõige rohkem kaotamine. "Kohtus kaotamine, see on peaaegu et füüsiliselt valus asi. Me püüame seda võimalikult vähe teha, klientidele see meeldib," ütles Keres ja lisas, et see käib ka ego pihta, kuigi paljud seda eitavad.

Mailis Repsi kohvimasina ja maksumaksja raha eest enda laste sõidutamise skandaalist rääkides ütles Keres esmalt, et asi pole veel lõppenud ning tuleval nädalal ootavad ees uued kohtuvaidlused. "Riiklik süüdistaja esitab süüdistuse, meie esitame kaitsekõne ja siis läheb kohus otsustama. Muidugi need pealkirjad (Robin luges Keresele saates ette – toim) on valed. Need on skandaalsed, selles mõttes, et need on skandaali taotlevad pealkirjad. Mailis Reps ei ole viinud kohvimasinat enda koju selleks, et seda seal kasutada. See viidi ajutiselt tema koju sellel ajal, kui ta toimetas rohkem kodukontoris. Ta võttis külalisi vastu, pakkus neile kohvi. Ise seda ei tarvitanud. Tunnistajad ütlesid, et nii oli. Ta ei joo kohvi."

Laste sõidutamise kohta ütles Keres, et selles on kaks versiooni. "Üks on Mailis Repsi autojuhi versioon ja teine on tõeversioon. Autojuhi versioon on see, et ta põhimõtteliselt mitte millegi muuga ei tegelenudki, kui sõitis ainult ringi lastega," kommenteeris Keres ja lisas küsimusele potentsiaalse valetamise kohta, et autojuht on oma töökoha kaotamise tõttu solvunud.

Kerese nimetatud tõese versiooni kasuks räägivad tema sõnul paljud tunnistajad. "See on siis see, et kui Mailis Reps läks kodust tööle, siis tema lapsed olid kaasas. Vahetevahel, mitte alati. Mõnikord läksid ise rongiga või bussiga. Ja siis ta viis nad kooli ära ja läks ise tööle," sõnas Keres ja lisas, et Mailis Repsi tehtu on lubatud.

Vaata lähemalt videost!

Kommentaarid puuduvad