Reklaam sulgub sekundi pärast

USAs elav eestlannast sisulooja: ma ei loe uudiseid, aga ma olen kuidagi elus hakkama saanud!

Brit Suurraid

Värskes “Miks me oleme idioodid?” podcastis käis külas Eesti esimene Instagrami mentor Katriin Mangus, kelle igapäevatöö ongi koolitada ja õpetada inimesi, kuidas teha sisuloomest oma sissetulekuallikas. Kui muidu mängib naine reeglite järgi, siis on ka temal mõtteid ja ideid, mida ta laialt ei jaga.

Manguse sõnul kehtivad Instagramis ja sisuloomisel teatud reeglid, mida tuleb järgida, et olla edukas ning võimalikult paljude inimesteni jõuda. Saatejuht Taavi Libe uuris, kas on ka midagi sellist, mida Katriin tahaks teha rohkem enda hingele?

"Eks ma ise ka natuke kardan, mida teised mõtlevad. Ma läheks täiesti reeglite vastu ja toodaks sellist sisu, mida ma ise tahaks. Räägiks kõigest, kõik oma mõtted ja arvamused. Mul on vahepeal hästi tugevad radikaalsed arvamused, mida ma ei tule Instagramis jagama. Mu loominguline hing on selline, et ma kirjutan iga hommik kolm lehte täis, mida ma tahaks rääkida, aga ma tegelikult ei jaga seda," ütleb Katriin.

Seepeale uuris Taavi, mis need radikaalsed arvamused on siis. "Mina olen kõrghariduse usku ja mina ütlen, et kõrghariduseta ei saa teha ära asju. Mina ütlen, et kõik koolitajad, mentorid ja coachid võiksid olla kõrgharidusega! Ja on inimesi, kes ütlevad, et ei ole nii ja ma ei räägi sellest, sest inimestel on erinevad arvamused," mõtiskleb Mangus ja tõdeb, et ilmselt tegelikult ikkagi võiks sellest rääkida.

"Mind hirmutab see, et kui me vaatame Instagrami või sotsmeediat, siis väga palju on selliseid inimesi, kellel on väga palju jälgijaid, aga kes minu arust räägivad täiesti idiootset juttu. Ja siis ma tahaks öelda, et sind vaatavad ju inimesed, kuidas sa saad seda öelda?! Massid usuvad sellesse, aga inimesed, ärgake üles!" ahastab Katriin.

Muuhulgas avaldas ta, et ei tarbi absoluutselt mitte mingit uudissisu. "Meil on elukaaslasega nali, et Eestis vahetus president ja ma sain kaks kuud hiljem sellest teada. Ma olen täiesti ära lõiganud end sellest, sest ma olen seda usku, et kui mul on vaja midagi teada, siis ma saan sellest teada. Ma üritan ka mitte Instagramis tarbida sisu, mis paneb mind halvasti tundma. Ma olen end täiesti isoleerinud ja keskendun vaid endale. Kuidas see minu igapäeva elu tegelikult mõjutab? Ma ei loe uudiseid, aga ma olen kuidagi elus hakkama saanud. Kohati on mark ja võiks ehk natuke midagi uurida, aga mul pole depressiooni ega ärevushäireid, ongi lilleline," räägib Katriin. See-eest loeb uudiseid tema elukaaslane, kellega tal on kokkulepe, et kui juhtub midagi suurt ja olulist, siis annab ta talle sellest teada. 

Vaata videpodcasti koos Katriiniga artikli päisest!

Kasuta sooduskoodi IDIOODID teleteenuses Go3 ja saa 1 kuu 1 euro eest! Vaata lähemalt go3.tv.