Reklaam sulgub sekundi pärast

Urmas Sõõrumaa maksuameti pangakontode jälgimise plaanist: järgmine samm on magamistuppa?

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa — FOTO: GoodNews

Hiljuti tuli avalikuks uudis, et Maksuamet tahab kõikide inimeste ja ettevõtete pangakontode tehinguandmeid regulaarselt analüüsida, et seeläbi rohkem makse koguda. Elu24-le antud intervjuus tõdes ettevõtja Urmas Sõõrumaa, et inimesed on ju arvanud, et järgmine samm on magamistuppa.

"Kui kõik inimesed on potentsiaalsed vargad Eesti riigi jaoks, siis kõik mehed on ju potentsiaalsed vägistajad Eesti riigi jaoks, et peaks igaks juhuks magamistuppa kaamerad panema," sõnas Sõõrumaa Elu24-le. "Riik ei saa oma kodanikesse suhtuda nii, et nad on potentsiaalsed kurjategijad!"

Sõõrumaa sõnul on Eestis piisavalt kontrollsüsteeme, alates seadustest, maksuametitest ja töökohakontrollidest. "Ma arvan, et Eesti ühiskond on küllaltki korrektne, et ei maksa oma alamaid alavääristada ja kahtlustada mingites süütegudes."

Artikkel on refereeritud Elu24-st!

Selle nädala alguses tuli avalikuks uudis, et Maksuamet tahab Mart Võrklaeva juhitava rahandusministeeriumi poliitilisel toel kõikide inimeste ja ettevõtete pangakontode tehinguandmeid regulaarselt analüüsida, et seeläbi rohkem makse koguda. Parempoolsete juht Lavly Perling tõdes, et tema hinnangul rikub see idee ebaproportsionaalsel määral inimeste õigust privaatsusele.

"Kümnete maksupetturite tabamise huvides ei tohi võtta privaatsust sadadelt tuhandetelt korralikelt inimestelt," sõnas ta. "Inimeste privaatsust puudutavad meetodid peavad olema nagu fileerimisnoad, õhukesed, teravad ja painduvad, mitte nürid instrumendid nagu kõigi inimeste pidev jälgimine."

Perlingu sõnul on jahmatav, et selline punasele Hiinale sobiv idee on saanud poliitilise toe ka rahandusministeeriumi kõrgeimal tasemel. "See on märk poliitilise juhtimise puudumisest, olukorrast kus kõiki otsuseid võtavad vastu amentikud, mitte rahvalt mandaadi saanud poliitikud," tõdes Perling. Kõnealune uudis asetub samasse ritta praeguse valitsusjuhi Kaja Kallase võimetusega koalitsiooni üheks meeskonnaks koondada, et riigieelarve tasakaalu tuua.

"Hiljuti tahtis Isamaa kontrollida magamistubades toimuvat, nüüd tahab Reformierakond hoida silma peal kõigi rahakottidel. Parempoolsed ei anna selles küsimuses järgi – inimeste vabadused on olulised," ütles Perling.

Kui juba sellist ideed tõsimeeli peaministriparteis arutatakse, siis mis võib olla järgmine samm vabaduste piiramisel? "Ilmselt kuuleme varsti kavast kõik inimesed kohustuslikus korras kiibistada, et hõlbustada metsa eksinud seeneliste leidmist," pakkus Perling. See idee kõlab tema sõnul küll kohtlaselt, kuid kõigi kontode igapäevane jälgimine ei jää kohustuslikust kiibistamisest kuigi kaugele maha.

Näita 5 kommentaari

Vaadake, nii me liigumegi “demokraatia ja vabaduse” suunas.

Vasta

Rahandusministeerium pani ikka naelapea pihta.milline hala ja paanika.muidugi vindi ülekeeramine .lohutuseks -vanuri magamistuba vaevalt kedagi huvitab. Head norskamist.

Vasta

Nii ongi, et see pärdikukari on ahnitsemisest ja varastamisest veel ahnemaks muutunud. Ei tea, kas see nuhkimise asi ka nomenklatuuri tegelastele laieneb? Eks vargaid kardavad ja kahtlustavadki kõige suuremad vargad ise. Suur rahva raha raiskamine käib meie valitsuses. Paljud nendest pärdikutest pole ausat tööd elu sees teinud ja ei kujuta reaalset elu üldse ettegi. Peaksid tööle hakkama ja kokku hoidma ise ka. Iga asja jaoks on kümme ametnikku. Saaks sealt juba kõva kokkuhoiu.

Vasta

Terve riik on pettureid täis!

Vasta

Matthew Michael D’Agati functions as the owner of Renewables Worldwide, a Solar Company in MA.

A couple of decades ago, venturing into a leap of faith, Matthew D’Agati delved into the realm of solar, plus within a occasion began efficiently marketing megawatts of power, mainly as part of the business industry, working with solar farm developers and local businesses in the “planning” of his or her plans.

Consistent media in just a few the manufacture, offered Matt to join in on a localized start up 2 years before, and in no time, he became their Chief Strategy Officer, in charge of all processes and businesses formation, as well as being presented small section ownership.

By important partners and shear duty moral principle, Matthew D’Agati boosted that startup from an initial initially-year returns to more than a 200% boost in crying earning by yr two. Building on that basis, Renewables Worldwide’s (RW), an expert-held company, was created with mission of offering alternative focus possibilities for a more intelligent and more alternative future.

Way more particularly, understanding there is a niche in the sector and a better way to secure gains, RW’s is one of the few employers in the u.s. to aim on lead purchase, focusing in both profitable and housing solar plantation off-take. Her or his perspective is to generate a product sales base on a regional, statewide, countrywide level, offering numerous eco-friendly electrical merchandise within the of RW.

This passion in on sustainable industry goes to thrill and drive Matt in moving forward his solicit to work with groups that use the alike of offering natural strength solutions for a extra lasting longer term. Matt possess the in market from Hesser College.

Enjoy Charming Italian cuisine delicacies recommended from Matt dagati.

Vasta