Reklaam sulgub sekundi pärast

ÜLEVAADE | Ratased, Helmed ja Kallased: vaata, kui palju nimekaime on populaarsetel Eesti poliitikutel!

Mitu nimekaimu on Eesti poliitikutel?
Mitu nimekaimu on Eesti poliitikutel? — FOTO: TV3

Peaaegu iga poliitik on suutnud jääda rahvale meelde oma sõnavõttude või tegudega, kuid kas nende perekonnanimed on sama ainulaadsed, kui nad ise? Uurisime, kui palju on eestlaste hulgas tuntud poliitikute nimekaime!

Eesti poliitikud tunduvad vahel olevat äärmiselt erakordsed inimesed ning tihtilugu tekib tunne, et sääraseid isikuid saab maailmas olla ainult üks. Rahvastikuregistrit  uurides selgus, et nii mõnigi poliitik ei ole oma perekonnanimelt ainulaadne.

Poliitikute perekonnanimede statistika:

Kallas - 1515
Reinsalu - 334
Ratas - 208
Kaljulaid - 156
Ligi - 139
Terras - 120
Ansip - 111
Madison - 103
Laanet - 90
Helme - 78
Seeder - 76
Võrklaev - 28
Kõlvart -24

Vaadates kõige populaarsemaid perekonnanimesid, selgub, et nimi Kallas, on rahva seas kõige populaarsem. Eestis on registreeritud lausa 1515 Kallast. Põnev on aga see, et Kallas on ka kõige populaarsem nimi poliitikute seas, sest ainuüksi ministritena on esindatud kolm Kallast - Kaja Kallas, Kristina Kallas ja Madis Kallas. Muidugi ei saa ka nimetamata jätta Siim Kallast, kes on olnud Eesti peaminister. 

Populaarsetest poliitikutest kõige vähem kasutuses olev perekonnanimi on Kõlvart, mida on eestlaste seas ainult 24 inimesel. Talle eelneb Võrklaev, keda on Eestis 28.

Kommentaarid puuduvad