Uku Suviste oma Vene kolleege sõjateemadel ei küsitle: mul oleks hea meel, kui ajakirjandus seda teeks

Uku

Uku Suviste osales möödunud nädalavahetusel Ukraina laste heaks korraldatud kontserdil Saku Suurhallis. Uurisime Uku käest, mida ta arvab muusikute rollist sõjavastase sõnumi edastamisel ning kas ta on oma Vene kollegidega suhelnud, et nende hinnangut praegusele olukorrale mõista.

Uku sõnul oli heategevuskontsert parim näide sellest, mida muusikud hetkel omaltpoolt teha saavad.

“Kui tuleb suur hulk inimesi kokku laulma, siis tuleb veel suurem inimesi hulk ju kuulama ja ma arvan, et need hääled ja need lood kõlavad sedavõrd kaugemale,” rääkis Uku.

Uku arvates soovivad muusikud pigem alati muusikat ja poliitikat lahus hoida. “Antud juhul on rohkem küsimus selles inimväärtustes, inimeludes, kõiges selles. Nii lauljad, sportlased kui ka meelelahutusinimesed ma arvan on sellega seotud ning kui nad saavad aidata ja sõna sekka öelda, siis seda saab ainult hästi mõelda” rääkis Uku, et praegu on olukord pisut teine.

Kuigi Uku on palju esinenud Venemaal ja tal on seal kolleege, pole ta enda sõnul nendega Ukraina sõja teemadel suhelnud ning nende arvamuse kohta uurinud.

“Mul on küll tuttavaid, kellest loomulikult seda tahaks küsida. Aga ma arvan, et ajakirjandusel on võib-olla see jõud ja mul oleks hea meel, kui teie seda teeksite,” ütles Uku.

“Inimesed on kindlasti mitmes leeris ja ma pigem usun, et sinna õigemasse leeri liigub inimesi järjest juurde,” ütles Uku. “Ma kujutan ette, et see ilmselt ei ole nii lihtne must-valge otsus. Nende inimeste jaoks eriti, kes on seal tuntud tegijad,” tõdes Uku Vene kolleegide kohta.

Vaata Ukuga tehtud intervjuud lähemalt videost:

Kommentaarid puuduvad