Ühe maailma keeruliseima mäe vallutamisretkel käinud Eesti sportlane: suurem osa õnnetusi juhtub tipust alla tulemisel

Kaspar

Kolmapäeval käis “Suvistes Seitsmestes” külas sportlane Kaspar Eevald, kes harrastab vabasukeldumist ja nüüd ka alpinismi.

Paar aastat tagasi tegi Kaspar ajalugu – ta sukeldus esimese eestlasena vaid ühe hingetõmbega 101 meetri sügavusele.

Kaspari sõnul ei ole vabasukeldumine niivõrd ohtlik ala nagu esmapilgul tunduda võib, kuid seda vaid juhul, kui järgida kõiki ohutusmeetmeid. “Kui minna oma piire kompima ja teha seda üksinda, mis on rangelt vastunäidustatud, siis võib-olla tegemist ohtliku spordialaga,” tõdes Kaspar. 

Rekordi saavutamine nõudis mehelt pidevat harjutamist – füüsilise sooritusvõime parandamist, hinge kinni hoidmist ja oskust lõdvestuda stressirohkes olukorras. 

Kui varasemalt keskendus mees sügavustele, siis hiljuti tegi Kaspar kannapöörde ja hakkas ronima kõrgustesse. Nimelt saabus Kaspar mõned kuud tagasi Denali mäe vallutamise retkelt.

“Tegu on ühe kõige külmema mäega maailmas ja sinna tippu jõudmine eeldab väga keerukat logistikat ja pingutust,” ütles ta.

Mehe sõnul sai ta retkele kutse. “Ma ei saanud ei öelda sellisele unikaalsele tipule, et võtsin vastu avasüli,” tõdes mees. 

Kuigi teekond Denali tippu oli väga keeruline nautis Kaspar enda sõnutsi väljakutset väga. “Mina isiklikult käin iseennast avastamas ja oma piire kompimas, paljuks ma võimeline olen ja kes ma olen,” rääkis Kaspar, miks ta selliseid väljakutseid vastu võtab. 

“Tippu jõudmine on alles pool võitu ja alla tuleb ka jõuda ning alla tulemine on väga suur väljakutse. See vajab tugevat kokkuvõtmist ja jõudu, et alla ka tulla. Suurem osa õnnetustest juhtubki (mäest) alla tulles,” tõdes Kaspar. 

Mis teeb Denali mäe vallutamise raskeks ja kuidas tulla toime keeruliste olmetingimustega, seda vaata lähemalt intervjuust:

Kommentaarid puuduvad