Reklaam sulgub sekundi pärast

TV3 tegevjuht Signe Suur kuulutas avatuks lauluvõistluse „Uus laul 2022“ 

uus_laul
Foto: TV3

Täna kuulutas TV3 Grupp Eesti tegevjuht Signe Suur avatuks Jaak Joala nimelise eestikeelsete uute laulude võistluse „Uus laul“, mis jõuab sügisel TV3 eetrisse suurejoonelise telesaatena. Lisaks selgusid uue saate juht ning kohtunikud.

„Täna on see ilus kevadine päev, mil saame ametlikult avatuks kuulutada teleaasta muusikalise suursündmuse „Uus laul 2022“. Tegemist on uhiuue eestikeelsete laulude konkursiga, tänu millele sünnib palju head eestikeelset muusikat, mida esitavad armastatud artistid,“ märkis TV3 tegevjuht.

Lauluvõistlus „Uus laul 2022“ jõuab TV3 eetrisse eeloleval sügisel. „Mul on erakordselt hea meel teatada, et võistlusega on kaasas kaks suurt ja väärikat organisatsiooni. Eesti Autorite Ühingult kuulub võitjale ehk laulu autorile peaauhind 10 000 eurot ning parimale esitajale on Eesti Esitajate Liit auhinnaks välja pannud 5000 eurot,“ selgitas teletootja RUUT produtsent Kaupo Karelson.

Tänasel saate esitlusel popis muusikapaigas Terminal Records&Bar avalikustati ka „Uus laul 2022“ saatejuht, kelleks on Karl-Erik Taukar. Taukari sõnul ei saa eestikeelset muusikat olla kunagi liiga palju: „Lauljana, kes sageli eestikeelseid lugusid esitab, on mul konkursi üle väga hea meel. Eks ole ju teada, et eestikeelsele publikule tuleb laulda emakeeles – nii poed neile südamesse,“ sõnas armastatud laulja ja saatejuht.

„Uus laul 2022“ kohtunikena tutvustati kolme muusikaeksperti – Koit Toomet, Maarjat ning Olav Osolini. Žürii esimehe rollis on Koit Toome, kes tänasel esitlusel ka Jaak Joala lauludega üles astus. Toome selgitas, et võistlusele oodatakse lugusid erinevatest žanritest alates karmimast stiilist kuni šlaagriteni välja. „Kui on hea lugu omas žanris, leiab see saates kindlasti koha. Oluline on luua muusikat, mida ise naudid,“ rääkis Toome. 

Kohtunik Olav Osolin kinnitas, et tema hakkab žüriis otsuseid teema lihtsa loogika järgi: „Mina annan oma hääle laulule, mis mulle meeldib!“ Maarja sõnul on tähtis aga see, et leiduks lugusid, mis puudutaks. „Väga loodan, et kohtunikuna saan ma tuliselt kiita häid heliloojaid ja nautida suurepäraseid esitusi, mis tänu saatele võimalikuks saavad,“ ütles ta.

Tänasel „Uus laul 2022“ esitlusüritusel olid kohal ka muusikud, heliloojad ja lauljad. Teiste seas tundis uue saate üle elevust ja rõõmu ka andekas laululooja Rein Rannap: „Suur rõõm, et võistlus ometi teoks saab, olen sellest mõelnud ja rääkinud üle veerand sajandi!“ tunnistas ta, lubades ka ise Jaak Joala nimelisel eestikeelsete laulude võistlusel „Uus laul 2022“ osaleda.

Laule saab võistlusele esitada tänasest kuni 30. augustini TV3 kodulehe kaudu, kust leiab kogu vajalikku lisainfot:

https://www.tv3.ee/tv3-kanalileht/kandideeri-saatesse/kandideeri-saatesse-uus-laul/

 

Kommentaarid puuduvad