Kethi Uibomägi annab suvel unustamatuid kontserte: tundsin üle mitmete kuude laval olles isegi kartust

setod

Saatejuht Kethi Uibomägi on igapäevasest teletööst puhkusel olles leidnud tee laulmise ja kontsertide andmiseni. “Tundsin küll nüüd üle mitmete kuude laval olles, et kartsin,” tõdes Kethi, et teles hinnangut andvate silmapaaride üle hirmu ta koguaeg ei tunne.

Viimasel hooajal TV3 vaatajatele sügavalt hinge pugenud saatejuht Kethi Uibomägi sai laiemale avalikkusele esmalt tuntuks lauljana. Ta oli aastatel 2013-2019 tüdrukuteansambli La La Ladies solist ning alates 2020. aastast on ta esinenud setukeelset poprokki esitava setu juurtega ansambli H6IM koosseisus. 

Foto: ansambel H6IM Facebook

Kui varasemalt oli ansamblis kaassolistiks ka lauljanna Ithaka Maria, siis hiljuti toimusid muusikalise koosseisu ridades mõningad muudatused. “Jätkan üksinda solistina. Meie bänd on nüüdsest viieliikmeline ning seda rohkem vastutust mul lauljana lasub,” teatas Kethi, et Ithaka Maria on bändist lahkunud.

as
Foto: ansambel H6IM Facebook

Sel suvel on olnud lauljannal võimalus ansambliga esineneda kahel suurel festivalil. Viimane neist oli möödunud nädalavahetusel toimunud suurfestival Viru Folk.

Kethi sõnul on televisioonis kaamera ette astumine ning laval esimene kaks täiesti erinevat asja, mistõttu tundis ta üle mitmete kuude lavale astudes isegi pisut hirmu suure rahvahulga esinemine ees.

“Kui olen teles, isegi otse-eetris, ja mind vaatab mitukümmend tuhat inimest, siis ma otseselt ei tajugi seda, et neid hindavaid silmapaare on tohutult palju,” rääkis Kethi. “Pulsikellaga mõõtsin enne lavale astumist ja see tõusis ikka 126 peale, mis on normaalolekus 64,” muljetas ta.

Lauljanna hinnangul pakuvad live esinemised ehedamat kontakti publikuga ja tänu sellele ka otsest tagasisidet talle kui artistile, mida teletöös aga pole. “Lapsi on eriti tore elavalt vaadata, nemad on parim filter – kui meeldib, siis jalg tatsub ja jooksevad lava ees ringi, kui ei meeldi, siis jonnivad. Mulle meeldib, et ükski esinemine ei kordu, et loome koos publikuga täiesti oma maailma,” tõdes naine.

Ehkki Kethi on nüüd ansambli ainusolist, jätkab ta siiski ka teletööd. “Ma ei valigi kunagi nende kahe vahel, vaid jään mõlemat tegema. Minus on palju enamat peidus, kui see “koguaeg naeratav” telenägu või üliemotsionaalne artist,” ütles Kethi.

Sellest nädalast on Kethi aga samuti taas teletöö lainel. “Hetkel olen ekraani taga tegutsemas “Seitsmesed” saate toimetajana. Aga luban, et õige varsti kohtume taas ekraanil, õige-õige pea…” jätab naine saladuseks, millal ja mis rollis teda ekraanil näha uuesti saab.

Vaata videost ansambli H6IM esinemist Seto Kuningriigipäeval:

Näita 4 kommentaari

Sügavalt hinge pugenud saatejuht :D ma pigem vastupidist kuulnud/lugenud

Vasta

Kahju et Ithaka ära läks

Vasta

Mulle meeldis ka Ithakaga

Vasta

Natuke naljakas, et nad reklaamivad end kui seto juurtega bändi ja teevad seto mussi, aga koosseis vahetub pidevalt ja mitmed liikmed pole kuidagi setomaaga seotud. Siis kaob nagu asja point ju?

Vasta