Tuntud eestlased mälestavad Ita Everit: olen õnnelik, et sain elada Sinuga samal ajastul

Ita Ever
Ita Ever — FOTO: Rauno Volmar/Delfi Meedia

Täna lahkus meie seast 92-aastasena näitleja Ita Ever. Sotsiaalmeedias meenutavad teda ja avaldavad kaastunnet paljud tuntud eestlased, kellel õnnestus temaga kohtuda.

President Alar Karis

Oma järelehüüde postitanud president Karis meenutas Ita Everit ja kirjutas, et tema tähe sära jääb alatiseks meiega. „Ita Everi tee Eesti teatrilaval oli erakordne ja suureks kingituseks mitmele põlvkonnale. Saime koos tema rollidega naerda, mõtiskleda ja ka kurbust tunda,“ kirjutas Karis.

Urmas Paet

„Oluline osa Eesti kultuuriloost on saanud minevikuks. Mul on väga, väga kahju.
Puhka rahus, Ita Ever. Sügav kaastunne lähedastele,“ kirjutas poliitik Urmas Paet.

Heidy Purga

Kultuuriminister Heidy Purga meenutas Everit lühidalt. „Meie seast on lahkunud 92-aastasena üks armastatumaid näitejaid ning Eesti teatri grand old lady Ita Ever. Tema aegumatud rollid jäävad meie kõigi südametesse igaveseks. Kaastunne kõikidele lähedastele,“ kirjutas ta.

Tõnu Kaljuste

Koorijuht Tõnu Kaljuste jagas sotsiaalmeedias kunagist fotot Ita Everist. “Ita Ever – kunagise tütarlaste klassi viimane lahkuja,” kirjutas ta juurde.

Alo Kurvits

“Võrratu Naine, priima näitlejanna, südamlik inimene… See kõik oli Temas olemas… Tohutu kaotus… Teist sellist Grand Old LADY’T meie ajastu silmad enam ei näe… Palistagu kollased tulbid Sinu lahkumise teed taevaste vägede poole… Kunagi kohtume kõik sealpool seda maailma ning siis tantsime, laulame ja naerame… selle elu auks, mis kunagi elatud sai…” meenutab Kurvits Ita Everit.

“Olen õnnelik ja tänulik, et sain elada Sinuga samal ajastul… Minu suur eeskuju ja tegelikult vist ka kõige esimene teatripisiku süstija… Itat tahtsin ma lapsena vaadata alati ja lõputult… Ita oli kogu mu lapsepõlv, noorusaeg, kasvamine, areng… Kuidas olla väärikas jäädes hingelt ausaks ning siiraks südames…”

Tarmo Kruusimäe

“Meie seast on lahkunud särav Ita Ever. Rahu Tema Hingele,” kirjutab ta lühidalt.

Gerda Kordemets

“Kohtumiseni kunagi maailmalõpu kohvikus, suur vigurivänt! Palistagu kollased tulbid Su teed! Oli au elada Sinuga samal ajastul,” kirjutab näitekirjanik sotsiaalmeedias.

Arnold Oksmaa

“Eesti Filmi ja Teatrimaailma taevaradadele lahkus Näitlejanna Ikooniline ja Legendaarne Ita Ever, mu siiras ja südamlik kaastunne Eesti rahvale,” kirjutab ta.

Marco Tasane

Strippar meenutab Everit sotsiaalmeedias lühidalt. “Lahkus Ita Ever. Tõeline näitleja- artist! Kahju, et paar viimast aastat talle nii ebameeldivad olid!”

Kommentaarid puuduvad