Reklaam sulgub sekundi pärast

Tuhanded järjekorras! Ülimenuka teatrietenduse piletid müüdi välja kõigest mõne minutiga

Etendus lavastus esmakordselt tänavu suvel.
Etendus lavastus esmakordselt tänavu suvel. — FOTO: Anni Õnneleid/ Delfi Meedia

Möödunud suvel esmakordselt lavalaudadele jõudnud Draamateatri etendus „Rahamaa“ tuleb järgmisel suvel taas. Esmaspäeva hommikul müüki läinud piletid müüdi välja kõigest mõne minutiga ja ostujärjekorras ootas lausa tuhandeid inimesi.

Lavastus „Rahamaa“ sündis Tartu 2024 kultuuripealinna programmi raames ning etendust saatis tohutu edu nii piletimüügis kui ka kriitikute arvustustes. Tartu Kammivabrikus toimunud etendusest kirjutasid kõik väljaanded ja räägiti veel kuid peale etenduste toimumist.

Seetõttu oli publikul eriti hea meel, et Draamateater etenduse ka tuleval suvel taas lavale toob. Piletimüügi algusajaks kuulutati välja 2. detsember kell 10 hommikul. Enne seda sai näha sotsiaalmeedias arvukalt postitusi, mis tuletasid meelde, et „Rahamaa“ piletid müüki lähevad.

Hommikul kell kümme oli Piletimaailma juhataja Helve Tähe sõnul nende veebilehel umbes 7000 klienti. Kell 10.05 lehele siseneda püüdes sattus piletisoovija tohutusse järjekorda, kus ooteajaks andis veebi leht hinnanguliselt veidi üle tunni.

Piletisoovijate hulk ulatus tuhandetesse.
Piletisoovijate hulk ulatus tuhandetesse. — FOTO: Kuvatõmmis

Piletimaailma juhataja sõnul müüdi piletid välja kõigest viie minutiga. „Tegu on tõesti viimaste aastate ühe populaarseima lavastusega,“ rääkis Helve Täht. Piletimaailma lehele pääsemise järjekord oli veel pea kolmveerand tundi hiljem endiselt tohutu ulatudes üle kolme tuhande inimese.

Piletite hind jäi vahemikku 70-150 eurot, mis tekitas sotsiaalmeedias samuti suurt möllu, sest leidus neid, kes sellist piletihinda naeruväärselt kõrgeks pidasid ning ka neid, kes leidsid, et väärt kultuurielamuse eest on see õiglane tasu.

Hilja peale jäänud piletisoovijad jäid pika ninaga.
Hilja peale jäänud piletisoovijad jäid pika ninaga. — FOTO: Kuvatõmmis