Tõeline eeskuju! Kersti Kaljulaid käis olulise päeva raames head tegemas

Erakogu

Kersti Kaljulaid
Foto: Ilmar Saabas/ Delfi

Täna tähistatakse rahvusvahelist doonoripäeva. Selle puhul näitas eeskuju ka Kersti Kaljulaid, kes otsustas head tegema minna.

14. juunil tähistatava rahvusvahelise veredoonorluse päeva eesmärk on tõsta teadlikkust veredoonorlusest ja selle vajadusest ning ühtlasi ka tunnustada häid inimesi, kes on andnud doonorina panuse teha elupäästev žest.

Kersti Kaljulaid käis verd annetamas ja postitas sellest ka oma sotsiaalmeediasse pildi.

“Head rahvusvahelist doonoripäeva! Vaadake ka te üle, mis seisus te kodulähedase verepanga varud praegu on,” julgustab Kaljulaid kõiki inimesi verd annetama. 

Rahvusvahelist veredoonorluse päeva tähistatakse tänavu juba kümnendat korda. Seda tehakse 14. juunil, kuna sel kuupäeval sündis Austria-Ameeria immunoloogi Karl Landsteineri (s 1868), kes avastas 1901. aastal ABO-süsteemi veregrupid, tänu millele sai võimalikuks teha senisest palju turvalisemaid vereülekandeid.

Doonoriverd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel ning patsientide raviks vähi- ja maksahaiguste, verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, põletuste ja paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Näita 2 kommentaari

Millal Vabandab Hr. KUUSIKU ees.

Vasta

mullas tasub oma rahakotist Kuusiku saamata jäänud töötasu? sõna on vaba .l hate

Vasta