Näitleja Henessi Schmidt elumuutvast kogemusest: olen nii tänulik, et mul on seal perekond

Henessi
Andra Järva/TV3

Eesti näitlejanna Henessi Schmidt võttis eelmisel aastal südameasjaks aidata üht Uganda kogukonda, et kohalikele paremad elutingimused luua ja lastele kooliharidust võimaldada. Vaid mõne kuuga on eestlanna suutnud paljude inimeste elu paremaks muuta.

Näitlejanna külastas Ugandat selle aasta alguses, et oma silmaga näha, millist abi sealne kogukond ja lastekodu kõige enam vajavad.

Henessi sõnul olid peamisteks probleemideks puhta joogivee ning oma maa-alade puudumine, kus rahvas endale ise toitu kasvatada saaks. Samuti oli kohalik lastekodu väga kehvas seisus ning lastel ei olnud ligipääsu kooliharidusele.

Tänu eestlanna ettevõtmistele on mitmed probleemid lahendust leidmas. Henessi teatas oma Instagrami kontol, et tänaseks päevaks on kogukonnale ostetud juba 4 aakrit oma maad, kus kohalikud saavad toitu kasvatada, ning 24 last on saanud võimaluse alustada kooliteed.

Eestlanna asutas hiljuti omaalgatustlikult ka heategevusorganisatsiooni MTÜ Little Bridge Foundation, mis võimaldas annetusi koguda ja eesmärke ellu viia.

“Ma olen nii tänulik, et Ugandas on selline perekond – täis ideid ja tahtejõudu. Ja lahkust. Ja ma olen tõesti tänulik, et elu on näidanud mulle, et igaühel on võimalus midagi muuta,” kirjutas Henessi oma Instagramis. Näitlejanna sõnul on kõik alles algus ning väga paljud projektid on alles ees.

Jaanuaris “Seitsmeste” saates külas käinud Henessi tõdes, et avaliku elu tegelasena saab ta tähelepanu juhtida murekohtadele. “Kui ma olen avaliku elu tegelane või näitleja, siis mul on ka mingisugune hääl, mida ma peaksin kasutama vastutustundlikult ja mingi olulise mõttega võib-olla,” rääkis näitlejanna, miks talle kogukonna aitamine ja heategevus südameasjaks on saanud.

Koostöö kohalikega sai alguse eelmise aasta septembris, kui eestlanna oli Iirimaal filmivõtetel. Henessi tutvus internetis kohaliku kogukonna ja lastekodu eestvedajaga, kes palus eestlannalt abi ühe kohaliku lapse raviks. Alguses toimus koostöö interneti ja videokõnede vahendusel,kuniks eestlanna otsustas ise sinna kohale sõita. 

Kohalikust elust ja reisist Ugandasse rääkis Henessi jaanuarikuus “Seitsmeste” saates:

Kommentaarid puuduvad